فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

سال 2016 یک ثانیه بیشتر طول خواهد کشید

سال 2016 یک ثانیه بیشتر طول خواهد کشید

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: در آخرین نیمه‌شب سال 2016، ساعت‌های اتمی رسمی که زمان هماهنگ جهانی را مدیریت می‌کنند، ساعت 23:59:60 را نشان خواهند داد و سپس ماه ژانویه آغاز خواهد شد.

برخلاف سال کبیسه، ثانیه کبیسه بطور معمول رخ نمی‌دهد بلکه توسط سازمان بین‌المللی خدمات سیستم‌های مرجع و گردش زمین (IERS) در پاریس مقرر می‌شود. این سازمان به سنجش چرخش زمین و مقایسه آن با زمان نمایش داده شده در ساعت‌های اتمی می‌پردازد.

جامعه امروزی با دو نوع زمان اداره می‌شود. زمان اول که به زمان نجومی موسوم است، بر پایه تعداد ساعاتی است که زمین بطور کامل دور محور خود می‌چرخد. این زمان در بیشتر تاریخ انسان با طلوع و غروب خورشید سنجیده شده اما امروزه دانشمندان، آن را با هدف گرفتن یک کوازار، توسط شبکه‌ای از تلسکوپ‌های رادیویی می‌سنجند.

کوازار، یک هستهٔ فعال به شدت نورانی و دوردست است که وابسته به یک کهکشان جوان است.

از سوی دیگر، ساعت اتمی یک ثانیه را دقیقا 9 میلیارد و 192 میلیون و 631 هزار و 770 نوسان یک اتم سزیوم 133 تعریف می‌کند. به این طریق، زمان روی رایانه‌ها و تلفن‌های همراه سنجیده می‌شوند.

این دو زمان همیشه با هم منطبق نیستند. دلیل این امر تا حدی بی‌نظمی زمین در حفظ زمان است. به گفته دانشمندان، حرکات درون هسته مایع زمین می‌تواند باعث شدت گرفتن یا آهسته‌تر شدن سرعت گردش سیاره شود.

به گزارش رصدخانه نیروی دریایی آمریکا، زمین در بیش از 40 سال گذشته بطور کلی آرام‌تر از ساعت اتمی حرکت کرده و میانگین سرعت آن روزانه 1.5 تا دو میلی‌ثانیه بوده است.

سازمان IERS وقتی تفاوت بین زمان اتمی و نجومی بیش از 0.9 ثانیه شود، برای منطبق نگهداشتن دو زمان یک ثانیه کبیسه را به انتهای سال می‌افزاید.

از سال 1972 تاکنون 26 ثانیه کبیسه در فواصل زمانی مختلف شش ماه تا هفت سال به سال‌ها افزوده شده است.

این سازمان همچنین می‌تواند اعلام کند که یک ثانیه باید از زمان اتمی کم شود اما تا به حال ضرورتی برای انجام این کار بوجود نیامده است.

این تغییر ساعت در مناطق مختلف جهان در ساعات گوناگونی رخ خواهد داد. برای مثال بیشتر ساکنان نیمکره جنوبی زمین این ثانیه کبیسه را در سال 2016 و ساکنان نیمکره شمالی در سال 2017 خواهند داشت.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme