فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ساخت حسگر جدید برای شناسایی مولکول‌های پروتئینی

ساخت حسگر جدید برای شناسایی مولکول‌های پروتئینی

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: این حسگرها که از نانولوله‌های کربنی تغییریافته تشکیل شده‌اند به دانشمندان کمک می‌کنند به شناسایی مقادیر بسیار اندک مواد پروتئینی بپردازند. این قابلیت در ردیابی عفونت‌های ویروسی، بررسی تولید پروتئین‌های مفید توسط سلول‌ها یا نشان دادن آلودگی مواد غذایی کاربرد دارد.

 مایکل استرانو، استاد شیمی در MIT می‌گوید: این حسگرها در واقع به ما کمک می‌کنند که بتوانیم یک سوزن را در انبار کاه پیدا کنیم.

وی ادامه می‌دهد: این حسگر حساس‌ترین پلتفرم شناسایی مولکول‌هاست که ما به طور تکنیکی می‌توانیم در اختیار داشته باشیم.

در این مطالعه محققان از زنجیره‌های DNA به نام اپتامر برای پوشش‌دهی نانولوله‌های کربنی استفاده کردند. به دلیل این که اپتامر باید از یک سو به نانولوله‌ها و از سوی دیگر به مولکول هدف متصل شود و حفظ این اتصال با دشواری زیادی همراه است، تلاش‌های قبلی برای استفاده از اپتامرهای DNA در این زمینه ناکام مانده بود.

محققان با اضافه کردن یک توالی جداکننده بین آن بخش از اپتامر که به نانولوله متصل می‌شود و بخشی که به مولکول هدف می‌چسبد بر این مشکل غلبه کردند. آن‌ها به این ترتیب به هر ناحیه اجازه دادند که آزادانه کار خود را انجام دهد.

محققان نشان دادند که این حسگر می‌تواند به طرز موفقیت‌آمیزی یک پروتئین پیامرسان به نام RAP1 و یک پروتئین ویروسی به نام HIV1 را شناسایی کند و عقیده دارند که حسگر در مورد بسیاری دیگر از پروتئین‌ها نیز به خوبی عمل خواهد کرد.  

این سنسور کاربردهای بسیار مختلفی در پزشکی، تحقیقات علمی و صنایع غذایی و دارویی دارد، از جمله این که می‌تواند برای شناسایی مقدار بسیار اندک پروتئین که توسط میکروارگانیسم‌ها ترشح می‌شوند به کار رود. در زمینه تولید مولکول‌های پیامرسان و همچنین در صنایع تولید داروهای زیستی و کیفیت محصولات نیز کاربردهایی دارد. محققان داروسازی می‌توانند از این سنسورها برای بررسی سلول‌هایی که برای درمان بیماری‌ها دستکاری شده‌اند استفاده کنند.

این مقاله به طور کامل در Nature Nanotechnology به چاپ رسیده است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme