فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ساخت دستگاهی برای تبدیل پودر به قرص توسط محققان کشور

ساخت دستگاهی برای تبدیل پودر به قرص توسط محققان کشور

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: تمرکز تحقیقاتی خود را ساخت ماشین‌آلات پزشکی ذکر کرد و گفت: دستگاه‌های پرس قرص در دو نوع تک عددی و چند عددی موجود هستند که دستگاه‌های تک عددی برای مراکز با تولید کم و همچنین دانشکده‌های داروسازی کاربرد دارد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه ساخته‌شده برای پرس قرص تک عددی داروهای کم تیراژ قابل استفاده است، یادآور شد: دستگاه‌های پرس قرص یا از پودر یا گرانول قرص را تولید می‌کنند و یا روتاری (گردشی) بوده که برای داروهایی با تولید بالا 100 هزار تا 150 هزار قرص قابل بهره‌برداری هستند.

حق‌شناس با اشاره به عملکرد این دستگاه، اظهار کرد: برای پرس قرص از دو «سنبه» و یک ماتریس استفاده می‌شود. سنبه پایین در داخل ماتریس قرار دارد و از طریق مکانیزمی پودر به داخل ماتریس وارد خواهد شد، سپس سنبه بالا وارد ماتریس شده و پودر موجود در ماتریس از طریق سنبه‌های بالا و پایین پرس خواهد شد.

مجری طرح با تاکید بر اینکه مقدار پودر ریخته شده در ماتریس و ضخامت قرص از طریق بخش‌های تنظیمی قابل کنترل است، ادامه داد: در حال حاضر برای تولید دارو و صنایع داروسازی به رعایت یکسری الزامات به نام GMP نیاز است که دستگاه‌ ساخته‌شده این استاندارد را دارد.

به گفته ویریال دستگاه‌های یک سنبه هندی و چینی فاقد اصول GMP هستند، از این رو قادر به اخذ مجوزهای بهره‌برداری از وزارت بهداشت کشور نیستند.

حق‌شناس، ظرفیت این دستگاه را تولید 4500 قرص در ساعت (75 عدد قرص در دقیقه) ذکر کرد و یادآور شد: با توجه به فشار بالای دستگاه می‌توان برای تولید قرص‌های گیاهی نیز از این دستگاه بهره‌مند شد؛ چراکه برای تبدیل گیاهان دارویی به قرص‌ نیاز به فشار بالا است.   

مجری طرح با اشاره به کاربردهای این دستگاه، گفت: برخی از قرص‌هایی که برای درمان سرطان تجویز می‌شوند، قیمت‌های بالایی دارند؛ از این رو هرگز مقرون به صرفه نیست که از دستگاه‌های گران قیمت با 30 سنبه برای تولید آنها استفاده شود، بنابراین کاربرد این دستگاه می‌تواند برای تولید این نوع داروها مناسب باشد.

این محقق با تاکید بر اینکه در این پروژه تحقیقاتی به دانش فنی تولید انواع سنبه‌های گرد، بیضوی و سایر اشکال دلخواه دست یافتیم، یادآور شد: کیفیت دستگاه تولیدشده 80 تا 90 درصد کشورهای اروپایی، ولی قیمت آن درحد دستگاه‌های تولید شده در کشور چین است.

وی، قیمت نمونه خارجی این دستگاه را تا یک میلیون دلار دانست و افزود: قیمت نمونه خارجی 10 برابر قیمت دستگاه تولیدشده بومی کشور است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme