فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

احتمال چاقی کودکانی که مادرانشان در بارداری از بطری پلاستیکی آب بنوشند

احتمال چاقی کودکانی که مادرانشان در بارداری از بطری پلاستیکی آب بنوشند

گروهی از محققان به رهبری انجمن غدد درون‌ریز در واشنگتن همچنین دریافتند که ماده شیمیایی بیسفنول A  به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: که عملکرد هورمون را مختل می‌کند، با افزایش خطر چاقی در جنین مرتبط است.

زمانی که کودکان در مواجه با بیسفنول A قرار می‌گیرند، حساسیت هورمون لپتین که مسئول کنترل اشتها است، در آن‌ها کاهش می‌یابد.

محققان می‌گویند که از این یافته‌ها شگفت‌زده نیستند و در مورد نیاز اطلاع‌رسانی در مورد عوامل محیطی که می‌تواند به افزایش حساسیت چاقی منجر شود، هشدار داده‌اند.

بیسفنول A یک ماده شیمیایی است که در بسیاری از ظرف‌های غذا از جمله بطری‌های آب و بخش‌های لاستیکی قوطی‌های کنسرو استفاده می‌شود. این ماده می‌تواند سیستم غدد درون‌ریز را با تقلید از استروژن مختل کند.

بیش از 90 درصد افرادی که در جامعه مورد بررسی قرار گرفتند، از سطوح قابل توجهی از بیسفنول A برخوردار بودند و ترکیبات آن در ادرارشان قابل مشاهده بود.

محققان در این تحقیق، تعدادی از موش‌های باردار را با این ماده شیمیایی تغذیه کردند. دوز ارائه شده به این موش‌ها بسیار کمتر از میزانی بود که سازمان غذا و داروی کانادا و سازمان بهداشت این کشور به عنوان سطوح ایمن مشخص کرده‌اند. پس از به دنیا آمدن بچه‌های این موش‌ها، دانشمندان به برخی از آن‌ها لپتین تزریق کرده و بافت مغزی و خونشان را به دنبال واکنش این هورمون بررسی کردند. به سایر موش‌های باردار هیچ ماده شیمیایی داده نشد تا بچه‌های آن‌ها به عنوان گروه کنترل استفاده شوند.

موش‌های تازه متولد شده معمولا در هشت روزگی، نشانه‌هایی از هورمون لپتین را نشان می‌دهد که بخشی از مغز را برای واکنش به سیری برنامه‌ریزی می‌کند.

یافته‌های جدید نشان داد که موش‌های در معرض بیسفنول A دو روز دیرتر این نشانه‌ها را نمایش دادند. گروه کنترل پس از تزریق لپتین نسبت به گروههای مواجه با مواد شیمیایی، وزن بیشتری از دست دادند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme