فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

بازسازی مثانه با «نانوداربست زیست‌سازگار» محققان ایرانی

بازسازی مثانه با «نانوداربست زیست‌سازگار» محققان ایرانی

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: در خصوص طرح «بازسازی مثانه با استفاده از نانو داربست زیست سازگار» اظهار کرد: باید برای ترمیم یا جایگزینی مثانه در بیمارانی که مثانه خود را از دست داده و یا دچار اختلال عملکردی در مثانه می‌شوند، راه حل مناسبی پیدا کنیم، زیرا راه حل‌های موجود همچون استفاده از روده با مشکلاتی همراه هستند. 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: درواقع عدم دسترسی به داربست مناسب برای افزایش حجم (Augmentation) و بازسازی (Reconstruction) مثانه مشکل محدودکننده جراحان اورولوژیست است.

وی با بیان اینکه برای فائق آمدن بر مشکلات، بازسازی مثانه از طریق مهندسی بافت را در دستور کار قرار دادیم، افزود: طرح «بازسازی مثانه با استفاده از نانو داربست زیست سازگار» ابتکاری در زمینه مهندسی بافت و زیست مواد است.

شخص‌سلیم ادامه داد: ساخت داربستی با ابعاد نانو که از لحاظ ساختاری مشابه ماتریکس خارج سلولی است و نیز دارای ویژگی‌های مکانیکی مناسب باشد، می‌تواند عرصه جدیدی را در فرایند ترمیم مثانه ایجاد کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در این طرح داربست الکترویسی شده PCL/PLLA با فیبرهایی در ابعاد نانو طراحی شد که توانایی حمایت از رشد و فیزیولوژی طبیعی سلول‌های مختلف مثانه را دارد.

شخص‌سلیم اظهار کرد: در داربست مذکور برای پاسخ به نیازها و رفع مشکلات مربوط به ترمیم مثانه، PCL و PLLA به عنوان دو ترکیب زیست‌سازگار و زیست‌تخریب پذیر با فرایندالکترویسی به صورت فیبرهای نانو در یک ساختار واحد به صورت یک داربست الکترویسی شده هیبرید قرار داده شدند.

وی با بیان اینکه استفاده از این داربست برای ترمیم بافت مثانه در مدل حیوانی بزرگ با نتایج مناسب و امیدوارکننده‌ای همراه بوده است، افزود: این داربست به عنوان یک فرآورده نوآورانه در طب ترمیمی و بخصوص ترمیم بافت مثانه افراد مبتلا به مثانه نوروژنیک و سرطان مثانه کاربرد دارد.

مجری طرح با اشاره به اینکه برخی از مراکز تحقیقاتی به خصوص در امریکا روی این مساله در حال کار هستند، اما هنوز روش جایگزین مناسب را به صورت صد در صد اعلام نکرده‌اند،‌ گفت: 8 سال روی این پروژه تحقیق کردیم و توانستیم 6 مقاله در مجلات بین المللی به چاپ برسانیم.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: امید داریم با تامین منابع مالی شروع به کار کنیم و این روش جایگزینی و ترمیم را در ابتدا روی تعداد زیادی حیوان انجام داده و پس از توسعه دامنه کار، در مرحله آخر این روش را برای انسان مورد استفاده قرار دهیم.

به گزارش ایسنا، طرح «بازسازی مثانه با استفاده از نانوداربست زیست سازگار» در اولین همایش روز فناوری سلامت حائز رتبه دوم اختراع غیردانشجویی شد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme