فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

گاز طبیعی مایع، سوخت پاک کشتیهای بزرگ باربری

گاز طبیعی مایع، سوخت پاک کشتیهای بزرگ باربری

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، آیا منابع گاز طبیعی در آینده سوخت موتورهای عظیم کشتی های بزرگ مسافربری و باربری را تأمین خواهد کرد؟ مزایا و معایب احتمالی چه خواهد بود؟ دانشمندان پروژه ای وابسته به اتحادیه اروپا در یک تأسیسات پژوهشی در کپنهاگ دانمارک موتوری برای کشتی ساخته اند که منحصر به فرد است. این موتور هم با سوخت دیزل کار می کند و هم با گاز طبیعی مایع و طوری طراحی شده تا گسیل گازهایی مثل دی اکسید کربن و اکسیدهای نیتروژن را کاهش دهد.

دانشگران این پروژه موسوم به helios-fp7 می گویند که کار کردن با موتور تفاوت چندانی با موتورهای دیزل که معمولا در کشتی های دیگر به کار می رود، ندارد.

مایکل جانسون کرایگر، مهندس مکانیک این پروژه می گوید: «کارگردانان کشتی صفحه های نمایش دیگری در اتاق فرمان در اختیار دارند. تنها کار اضافه ای که باید انجام دهند این است که هر گاه لازم بود گاز را تحت فشار قرار دهند.»

پژوهشگران می گویند که بزرگترین چالش، ساخت قطعه های جدید با مواد نوین بود تا بتوان از ایمن بودن موتور اطمینان پیدا کرد.

مایکل جانسون کرایگر در مورد سیستم این موتور می گوید: «گاز، تحت فشار تقریبا سیصد اتمسفر قرار دارد. سیستم ما متشکل از لوله های درونی و بیرونی، دیواره دوجداره ای می سازد. لوله بیرونی مرتبا تخلیه می شود. شارِ گاز را هم مرتباً اندازه می گیریم. در نتیجه می توانیم تشخیص دهیم آیا در این سیستم نشت گاز وجود دارد یا نه.»

اما چگونه می توان دید که پس از تزریق سوخت، درون موتور چه رخ می دهد؟

یوهان فردریک هولت، مهندس اپتیک و لیزر که با این پروژه همکاری می کند، در پاسخ به این سوال می گوید: «با دوربینهای پرسرعت و آندوسکوپ توانستیم درون موتور را ببینیم. فرآیند ورود گاز طبیعی با فشار زیاد و احتراق آن با شمعهای دیزلی درون موتور را بهتر متوجه شدیم. این فهم بیشتر به ما امکان می دهد که زمانبندی و آراست هندسی انژکتور (تزریقگر)های مختلف را بهینه کنیم و بازدهی احتراق گاز را به بیشترین مقدار ممکن برسانیم.»

صاحبان کشتی تا کنون بیش از ۱۰۰ موتور از این نوع را برای تجهیز ناوگان هایشان خریده اند. خریداران اطمینان دارند که این سرمایه گذاری آنها در آخر برایشان سودآور خواهد بود زیرا مقررات محیط زیستی در بخش دریانوردی مرتباً سختتر می شود.

پیتر اندرسون، مدیریت کشتی شرکت حمل ونقل دریایی در اروپا می گوید: «باید چشم انداز درازمدت را ببینید. کشتی شما بین ۲۵ تا ۳۰ سال کار خواهد کرد و در این محیط زیست دیگر نمی توانید سوختهایی را به کار ببرید که گوگرد زیاد داشته باشد. وقتی این طور به مسئله نگاه کنید، می بینید که این راه حل به نفع هر دو طرف است.»

اینک پژوهشگران چشم به آینده دارند. فناوری لازم برای استفاده صددرصد از گاز طبیعی برای تامین سوخت موتور کشتیها به بلوغ رسیده است. چیزی که اینک باید فراهم شود، زیرساختهای لازم و مواجهه با واقعیتهای بازار سوخت است.

لارس جولیوسن، مسئول هماهنگ کننده پروژه اروپایی “هلیوس” می گوید: «به نظرم باید بررسی کنیم که آیا برای گاز طبیعی مایع سیستم های سوخت رسانی و انبارکردن در مقیاس بزرگ وجود دارد یا نه. اگر چنین باشد و منبع مطمئن سوخت و ساختار لازم را که ایمن و قابل اطمینان باشد در اختیار داشته باشید، مردم به سوی وضعیتی خواهند رفت که صددرصد از سوخت گازاستفاده کنند.»

۹۹ درصد ناوگان تجاری دنیا کشتی هایی هستند که با موتور دیزل کار می کنند و پژوهشگران باور دارند بازار بالقوه بزرگی برای کالای آنان وجود دارد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme