فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

رمزگشایی از مولکول «آر ان ای» برای مبارزه با سرطان

رمزگشایی از مولکول «آر ان ای» برای مبارزه با سرطان

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، جامعه علمی بخوبی توانایی های «دی ان ای» را می شناسد، اما خواهر کوچکش یعنی «آر ان ای» می تواند به بدن ما در توسعه داروهای مورد نیازش کمک کند.

در یک آزمایشگاه تحقیقاتی مستقر در شهر توبینگن آلمان، دانشمندان در تلاش برای رمزگشایی از این مولکول گریزپا هستند. «آر ان ای» نوعی پیام رسان است. در واقع، این مولکول می تواند به بدن کمک کند که خودش را التیام دهد.

ماریولا فوتین ملسک، زیست شناس می گوید: «آر ان ای پیام رسان، مولکول جذابی است. می توان گفت که این مولکول بوسیله طبیعت بعنوان یک عامل درمانی طراحی شده است. این مولکول نوعی طرح ساختاری برای سلولهای ما فراهم می کند که بر اساس آن، سلولهای بدن می توانند هر نوع پروتئینی را تولید کند. این پروتئینها همیشه منشاء انسانی ندارند. این پروتئینها می توانند از عوامل بیماری زا، باکتری ها یا ویروس ها بدست آیند. به همین خاطر «آر ان ای» پیام رسان، می تواند به شیوه مطلوبی بعنوان یک عامل درمانی مورد استفاده قرار گیرد. سپس سیستم ایمنی بدن یاد می گیرد که تشخیص دهد این پروتئین از یک ویروس یا یک باکتری نشات می گیرد که برای بدن شناخته شده نیست و بدن واکنش ایمنی به این پروتئین نشان می دهد.»

وی می افزاید: «ما «آر ان ای» را به روش شیمیایی تغییر نمی دهیم. ما از طبیعت آموخته ایم که فقط به عناصر طبیعی ای توجه کنیم که می توانیم به «آر ان ای» تزریق کنیم، به طوری که ویژگیهای این مولکول را بهبود دهیم.»

محققان می گویند بیومولکلول توانایی زیادی دارد. از آنها می توان برای توسعه ایمونوتراپی ها علیه سرطان یا پیشگیری های دارویی و واکسنهای پایدار علیه بیماری های عفونی استفاده کرد.

فلوریان فون دی مولبا، بیوشیمیست می گوید: «مزیت اصلی تولید «آر ان ای» وجود نوعی پلت فرم است. ما همواره می توانیم بطور مستقل از مولکولهای هدف مان با روش های تولید مشابهی استفاده کنیم. مثلا برای تولید واکسن علیه سرطان و یا واکسن های پیشگیری، فرایند تولید مشابهی مورد استفاده قرار می گیرد. تنها چیزی که ما تغییر می دهیم اطلاعاتی است که برای روند تولید لازم است.»

این رویکرد در سال ۲۰۱۴ اولین جایزه انگیزه نوآوری اتحادیه اروپا را دریافت کرد که هدفش ترغیب نوآوران اروپایی برای یافتن راه حل هایی برای مسائل و مشکلات خاص است. دانشمندان در حال حاضر در حال کار روی توانایی های این پلت فرم هستند و وقتی این روش برای درمان بیماری هایی مانند سرطان پروستات استفاده شود، خبر امیدوارکننده ای خواهد بود.

اینگما هوآ ازمدیران این پروژه می گوید: «تحقیقات ما نقطه شروعی برای این پروژه است و از این به بعد می توانیم در حوزه های بسیار متفاوتی کار کنیم. این حوزه ها تقریبا بی حد و حصر اند. ما می توانیم چیزهای خیلی متفاوتی کشف کنیم و به جهات گوناگونی حرکت کنیم. اکنون سوال این است که چطور می توانیم این کشف ها را به محصولات مفیدی برای جامعه تبدیل کنیم؟ و چه زمانی می توانید این داروها را وارد بازار کنیم؟»

وی می افزاید: «ما در حال حاضر در حال انجام آزمایش های بالینی روی بیماران مبتلا به سرطان پروستات هستیم. این اولین گام برای ورود این دارو به بازار است که به نظر امیدوارکننده می آید. اگر این مطالعات واقعا به قطعیت برسد، معنایش این است که ما واقعا به هدفمان که همانا وارد کردن اولین داروی مبتنی بر این تکنولوژی در بازار است، نزدیک شده ایم .»

یافتن درمانی علیه سرطان ریه و توسعه واکسنهای پیشگیری از بیماریها، که نیازمند زنجیره سرد برای انتقال و ذخیره سازی واکسن ها نباشد، در دستور کار آینده این پروژه قرار دارد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme