فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

30 میلیارد ترانزیستور بر روی یک تراشه بند انگشتی!

30 میلیارد ترانزیستور بر روی یک تراشه بند انگشتی!

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: آی‌بی‌ام برای تولید این تراشه ۵ نانومتری به جای استفاده از مهندسی FinFET ،از ساختار جدیدی با یک بسته شامل چهار صفحه نانو استفاده کرده است که تا ۳۰ میلیارد ترانزیستور در تراشه‌ای به اندازه یک بند انگشت جای گیرد.

این موفقیت دستاوردهای قابل توجهی در قدرت و کارایی در پی خواهد داشت.

در سال ۱۹۷۰ طبق قانون مور اعلام شد که تعداد ترانزیستورهای یک تراشه هر دو سال یکبار می‌تواند دو برابر شود.این قانون در ابتدا جالب به نظر می‌آمد اما در ادامه به دلیل کند بودن روند افزایش ترانزیستورها با مشکلاتی مواجه شد.

در بازار تجهیزات تجاریِ  هنوز هم تراشه‌های ۱۴ نانومتری استاندارد محسوب شده و از آنها استفاده بسیاری می‌شود اما با استفاده شرکت‌هایی نظیر اینتل و سامسونگ از تراشه‌های ۱۰ نانومتری سبب شد تا بازار به تسخیر این تراشه‌ها در بیاید.

اما از آنجاییکه فناوری با سرعت زیادی در حال پیشرفت است،در سال 2015 آی بی ام از تراشه‌ ۷ نانومتری خود که با همکاری سامسونگ و "گلوبال فاندریز"( GlobalFoundries) توسعه داده بود رونمایی کرد.

آنها توانستند با کمک برخی ترفندها در زمینه تولید، ۲۰ میلیارد ترانزیستور را در یک تراشه‌ به اندازه یک بند انگشت جای دهند.

 آن‌ها انتظار دارند که بتوان این تراشه‌های ۷ نانومتری را در سال ۲۰۱۹ تجاری سازی کنند.

حال همان کمپانی با برداشتن گامی بلند در عرصه فناوری، موفق به تولید تراشه‌های 5 نانو متری شده است. این تیم برای کاهش اندازه این تراشه ها به 5 نانو متر از روش‌های نوین مهندسی بهره بردند.

آنها در مهندسی تراشه‌ ۵ نانومتری خود از صفحه‌های نانو سلیکونی استفاده کردند که می‌توانند سیگنال‌ها را از درون ۴ گیت بصورت همزمان ارسال کنند که در تراشه هایی که با روش مهندسی FinFET ساخته شده بودند این گیت‌ها 3 عدد بودند.

این تراشه های جدید در مقایسه با تراشه های 10 نانومتری دارای قابلیت افزایش بازدهی تا ۴۰ درصد با انرژی مشابه بوده و می‌توانند مصرف انرژی را تا ۷۵ درصد و کاهش دهند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme