فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

دوربین‌های بدون لنز!

دوربین‌های بدون لنز!

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: گروه "کلتک" به جای به کارگیری دوربین‌های معمولی با لنز و سنسور تصویر، از یک تراشه بسیار نازک نوری(OPA) استفاده کردند که می‌تواند با انجام محاسبات، نور را برای گرفتن یک عکس جذب کند. یعنی لایه نازک سیلیکون فوتونیک یکپارچه می‌تواند همانند لنز و سنسور یک دوربین دیجیتال عمل کند.

این دوربین مطابق با اصول وسایل ارتباطی بی‌سیم و رادارها کار می‌کند، جایی که تعدادی مبدل سیگنال‌هایی به شکل موج می‌فرستند اما تغییر زمان انتقال به آنها اجازه می‌دهد تا با یکدیگر مختلط شوند و سیگنال را در یک جهت تقویت کنند.

در دوربین‌های بدون لنز، صفی از گیرنده‌های نوری می‌توانند با تغییر فاز یا یک تاخیر کم به کوتاهی یک چهار میلیونیوم ثانیه به صورت جداگانه کنترل شوند. این امکان به دوربین اجازه می‌هد تا به طور انتخابی جهت‌های مختلف را رصد و بر روی چیزهای متفاوتی فوکوس کند.

دوربین‌های بدون لنز با 64 گیرنده نوری در صفوف 8 در 8، تا به حال تنها برای تشخیص الگوهای پایه مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

گروه تحقیقاتی می‌گوید این دوربین‌های بدون لنز فارغ از وضوح پایین عکس‌هایشان، این مفهوم را به ما اثبات کرد که در فناوری دوربین‌ها باید یک بازنگری کلی صورت بگیرد.

در حالی که نباید انتظار داشته باشیم دوربین‌های بدون لنز به این زودی‌ها راهشان را به دستگاه‌های مورد استفاده روزمره ما باز کنند، محققان می‌گویند توسعه این فناوری می‌تواند آنها را به سمت تولید گوشی‌های هوشمند نازک‌تر با دوربین‌های کوچک‌تر هدایت کند.

این پژوهش در کنفرانس انجمن نوری آمریکا (OSA) ارائه و در پایگاه اینترنتی این انجمن به صورت آنلاین منتشر شده است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme