فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

دلیل پیدایش کیهان و رویایی که به واقعیت بدل می شود

دلیل پیدایش کیهان و رویایی که به واقعیت بدل می شود

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، هیچگاه تا به این اندازه شناختمان از کیهان زیاد نبوده است. برای اولین بار، می توانیم نکات جدیدی درباره بیگ بنگ بدانیم. شناخت ما درباره آغاز تشکیل جهان چقدر است؟

فضانوردان و دانشمندان سیاره ای را در صورت فلکی ماهی یا حوت یافته اند، سیاره ای که بصورتی غیر معمول بسیار دورتر از ستاره این کهکشان است. دوهزار برابر فاصله زمین و خورشید.

کاوشگر ونوس سرانجام بزودی وارد اتمسفر بالای زمین خواهد شد، این کاوشگر آخرین ماموری. تش یعنی ایستاییهای هوایی را انجام خواهد داد. درست بعد از آنکه ۸ سال اطراف سیاره زهره کاوشهای لازم را بپایان رساند.

خبر بسیاری از دانشمندان را شگفت زده کرد، تیم فضایی بیسپ دو در قطب جنوب بتازگی اثری از امواج گرانشی شناسایی کرده است. امواجی که اولین آثار بیگ بنگ احتمالی هستند. این امواج 380 هزار سال پس از بیگ بنگ آغاز شده اند و این اندیشه انبساط کیهانی را بعد از بیگ بنگ که آغازگر پیدایش جهان ما بوده، ثابت می کند.

مدیر این پروژه می گوید: «یافتن این امواج گرانشی برای ادامه تحقیقات حیاتی است. بیگ بنگ یکی از سوالاتی است که ما جوابی برای آن نیافته ایم. آیا جهان ما دوره ای از انبساط را تجربه کرده است؟ اگر آری، امواج گرانشی کمک زیادی خواهند کرد. به نظر می رسد که پاسخ به این سوال آری باشد.»

انشتین، پیش تر فرضیه امواج گرانشی را مطرح کرده بود. کشف گروه فضایی بیسپ دو مهر تاییدی است بر این فرضیه. همچنین سازمان فضایی اروپا هم در راستای ماموریت ماهواره پلانک جنبه دیگری از فرضیه بیگ بنگ یعنی نور را بررسی کرده است.

مدیر پروژه پلانک می گوید: «گزارش گروه بیسپ دو کاملا شگفت زده مان کرد. نه تنها برای گروه پلانک، بلکه برای تمامی دانشمندان. این خبر از آن جهت که امواج گرانشی باشدت زیادی دریافت شده است اهمیت دوچندانی پیدا می کند.»

حالا سوال ما این است، آیا امواج گرانشی که از فضا ثبت شده اند واقعا توصیف بخشی از پیدایش کیهان هستند.
دانشمند پروژه پلانک می گوید: «دقیقا این گونه است زمانی که تحقیقاتی را آغاز می کنیم دوست داریم اولین کاشف باشیم. به همین دلیل کمی ناامید شده ایم چرا که گزارشهای گروه فضایی بیسپ کاملا دقیق هستند و خدشه ای به آن ها وارد نیست. ما می خواستیم در این راه زود تر از بقیه این موضوع را درک کنیم.»

حالا ثبت دریافت امواج گرانشی انجام شده است. اینجا نزدیک برج پیزا دانشمندان با تعبیه یک تونل انترفروم تر تحقیقات در مورد امواج گرانشی ا کامل می کند.

مدیر پروژه مربوط به تونل می گوید: «ما اینجا در کنار تونلی قرار داریم که درازای آن سه کیلومتر است. ما دو تونل مورب تعبیه کرده ایم که در جایی یکدیگر راقطع می کنند. در هر کدم از این تونل ها، نوری لیزری رد می کنیم تا به برج برسند، در اینجا است که نور باز می گردد و انعکاس پیدا می کند به منبع اصلی. هدف ما از انجام این عملیات ایجاد امواج گرانشی است.»

مطالعه کیهان با امواج گرانشی می تواند اطلاعات مفید و جدیدی درباره فضا بدهد. می توان این گونه به راز سیاه چاله ها که کاملا نوع موج تشکیل دهنده شان متفاوت است پی برد.

صدای فرکانسهای این امواج گرانشی را می توان ثبت کرد. در واقع، ما می توانیم فرکانس امواج را دریافت کنیم، وقتی آن ها را ردیابی و ضبط کنیم، کاملا می توان با گوش غیر مسلح آنرا شنید.

البته راه اندازی تجربی امواج گرانشی به فضا، یکی از راههای اجتناب از زمین پر سرو صدا است.

مدیر طرح لیزا می گوید: «لیزا، حامی اصلی آنتنهای اینترفروم تر فضایی است. سه ماهواره که هر کدام در فاصله یکی میلیون کیلومتری از هم قرار دارند. ما اندازه بین هر کدام از سلاحهای پرتاب لیزر را می گیریم، مانند همانچه که در روی زمین انجام داده ایم، در این راه طول امواج گرانشی را اندازه می گیریم و با هم مقایسه می کنیم.»

سه ماهواره، که بوسیله لیزر با هم ارتباط دارند، از روی زمین توسط دانشمندان کنترل می شوند.

آیا می توانیم برای دریافت پیدایش کیهان از امواج گرانشی بهره ببریم؟ این مهم ترین سوالی است که می پرسیم، به همین دلیل کشف امواج گرانشی برای پیشرفت در کاوشهای فضایی کاملا حیاتی به نظر می رسد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme