فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

تولید ماده‌ای جدید برای متحول‌ کردن حوزه

تولید ماده‌ای جدید برای متحول‌ کردن حوزه "اسپینترونیک"

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: این ماده دارای ضخامت اتم است و زهرا پدرام‌رازی و همکارانش پس از تولید آن، ویژگی‌های ماندگار و عجیبش را بررسی کردند

این ماده در سنکروترون تحقیقاتی"ALS)"منبع نوری پیشرفته) تولید شده که با پرتو ایکس کار می‌کند. این شتاب‌دهنده تحقیقاتی در آزمایشگاه ملی لاورنس برکلی آمریکا قرار دارد.

سنکروترون، نوعی شتاب‌دهنده ذرات به شکل یک حلقه دایره‌ای است که با کمک میدان‌های الکتریکی و مغناطیسی، تابش الکترومغناطیسی تولید می‌کند.

ذراتی که با سرعتی نزدیک به سرعت نور در یک محیط الکترومغناطیسی حرکت می‌کنند، در جهت حرکت‌شان، نوری منتشر می‌کنند که تابش سینکروترون یا نور سنکروترون نامیده می‌شود. تابش سنکروترون یک امکان توانمند برای مطالعه ساختمان مولکولی و تغییرات شکل و ترکیبات سلولی در هنگام واکنش‌های شیمیایی است که در زمینه‌های مختلف تحقیقاتی و کاربردی به کار می‌رود.

ماده1T'-WTe2 تولید شده توسط زهرا پدرام رازی و همکارانش نام دارد و دو حوزه تحقیقاتی مواد دوبعدی و مواد توپولوژیک را به هم پیوند می‌دهد. مواد دوبعدی، مواد تک‌لایه‌ای مانند گرافن هستند که متقاوت از اشکال ضخیم‌تر ماده رفتار می‌کنند. همچنین الکترون‌های موجود در مواد توپولوژیک بدون مقاومت و صرف‌نظر از نارسایی‌ها و موانع موجود می‌توانند در حالت‌های قابل پیش‌بینی حرکت کنند.

در لبه‌های ماده ابداعی، اسپین الکترون‌ها و جنبش آنی آنها تا حد زیادی به هم وابسته بوده و قابل پیش‌بینی است.

این ماده عایق توپولوژیکی است چون سطح داخلی آن هادی جریان الکتریسیته نیست و رسانایی الکتریکی‌اش(جریان الکترون‌ها) محدود به لبه‌های آن است. جریان الکترون‌ها کاملا به مسیر اسپین آن‌ها وابسته است و فقط به لبه‌های ماده محدود می‌شود؛ در این ماده الکترون‌ها در یک جهت حرکت می‌کنند و یک نوع اسپین دارند که این ویژگی کارآمدی برای ساخت ابزارهای اسپینترونیک به شمار می‌آید. اسپینترونیک یا الکترونیک اسپینی، علم استفاده از اسپین الکترون‌ها (حرکت الکترون‌ها به دور هسته) در حوزه الکترونیک است.

چنین ابزارهایی در مقایسه با ابزارهای الکترونیک کنونی قادرند داده‌ها را به صورت روان‌تر و با مصرف انرژی کمتر و همچنین تولید حرارت کمتر حمل کند.

جزئیات این دستاورد علمی در مجله Nature Physics منتشر شد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme