فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ابزار الکترونیکی ارتجاعی برای تبدیل گرمای بدن به برق

ابزار الکترونیکی ارتجاعی برای تبدیل گرمای بدن به برق

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: ابزار جدید تولید شده توسط داریوش وشایی، دانش‌آموخته دانشگاه‌های صنعتی شریف و امیرکبیر و همکارانش از گرمای بدن به عنوان تنها منبع انرژی استفاده می‌کند.

ابزارهای پوشیدنی برای نظارت بر معیارهای محیطی و بهداشتی مختلف به کار می‌روند و روز به روز به محبوبیت‌شان افزوده می‌شود. با این حال، سامانه‌های ارتجاعی در مقایسه با ابزارهای سخت موجود در بازار محبوبیت کمتری دارند چون ابزارهای سخت در تبدیل کردن گرمای بدن به برق توانمندتر عمل کرده‌اند.

"مهمت اوزتورک"  (Mehmet Ozturk)، پروفسور مهندسی برق و رایانه دانشگاه کارولینای شمالی و نویسنده ارشد این مقاله، گفت: ما به دنبال طراحی برداشت‌کننده ترموالکتریک انعطاف‌پذیری بودیم که در ساخت آن مواد به کار رفته در تولید ابزارهای سخت استفاده شود اما کارآیی مشابه یا بهتری از این سامانه‌ها ارائه دهد.

تیم علمی به دنبال استفاده از بهترین مواد ترموالکتریک به کاررفته در ابزارهای سخت در یک بسته انعطاف‌پذیری بودند به طوری که تولیدکنندگان هنگام ساخت ابزارهای انعطاف‌پذیر، نیازی به تولید مواد جدید نداشته باشند.

به گفته اوزتورک، یکی از چالش‌های عمده برداشت‌کننده انعطاف‌پذیر، متصل کردن عناصر ترموالکتریک به طور سلسله‌وار با استفاده از رابط‌های قابل اعتماد و دارای مقاومت پایین است.

این دانشمند در ادامه افزود: ما از فلز مایع گالیم و اندیم (آلیاژغیرسمی موسوم به EGaIn ) برای متصل‌کردن این عناصر ترموالکتریکی استفاده کردیم. مقاومت الکتریکی این اتصالات بسیار پایین‌ است و این موضوع اهمیت دارد زیرا انرژی (برق) تولید شده با مقاومت نسبت معکوس دارد و هر چه مقاومت پایین‌تر باشد میزان برق تولیدشده بیشتر است.

همچنین فلز مایع کارکرد خودترمیم‌کنندگی دارد و چنانچه اتصالی شکسته شود، فلز مایع دوباره ترمیم می‌شود و این امر کارآیی ابزار را احیا می‌کند.

تیم علمی حاضر در این مطالعه در آینده بر روی ارتقای کارآیی‌های این ابزار ارتجاعی تمرکز خواهد کرد و از مواد و تکنیک‌های مختلف برای حذف‌کردن مقاومت پارازیتی این ابزار استفاده خواهد کرد.

سال گذشته میلادی هم وشایی و همکارانش نمونه‌های اولیه و آزمایشی ابزار پوشیدنی مشابهی را ابداع کردند که گرمای بدن را به برق تبدیل می‌کرد.

جزئیات این دستاورد علمی در مجله Applied Energy  منتشر شد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme