فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

پای فناوری نانو چگونه به صنایع غذایی باز می‌شود؟

پای فناوری نانو چگونه به صنایع غذایی باز می‌شود؟

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: ترکیبات مهندسی شده در زمینه نانوتکنولوژی می‌توانند در مواد اولیه مخصوصا برای افزایش حلالیت و فراهمی زیستی(ورود نانو مواد به جریان خون) و همچنین در بسته بندی مواد غذایی با سطوح ضد میکروبی و سنسورهایی که تغییر رنگ را در زمان فاسد شدن مواد غذایی آغاز می‌کنند، سودمند باشند.

در بخش غذا، مطالب درباره فناوری نانو در نشریات 40 درصد افزایش یافته و ثبت اختراعات در زمینه فناوری نانو 90 درصد در دو دهه گذشته افزایش یافته است.

در حال حاضر بیش از 1000 شرکت بر تحقیق و توسعه محصولات مبتنی بر فناوری نانو تمرکز دارند. برنامه‌های کاربردی آینده می‌توانند شامل ذخیره و نگهداری آنزیم‌های مفید(که این کار برای بهبود کارایی و استفاده مجدد از آنها می‌شود) و استفاده از ساختارهای نانومواد برای ایجاد انواع جدید مواد غذایی باشند.

فناوری نانو به کنترل ترکیبات در مقیاس مولکولی اشاره داشته که در نانومتر یا میکرومتر اندازه‌گیری می‌شود. در صنایع غذایی، این فناوری تولیدکنندگان را ترغیب کرده زیرا مزایای بالقوه استفاده از آن مانند تولید طعم‌ها یا رنگ‌های قوی، بهبود فراهمی زیستی مواد مغذی و تشخیص باکتری‌ها در بسته‌بندی اثبات شده است.

با این حال، شور و شوق اولیه محققان و توسعه‌دهندگان محصولات با مقاومت مصرف‌کنندگان که در مورد ایمنی این فناوری نگران بودند مواجه شده است.

از آن به بعد، "سازمان غذا و دارو آمریکا" (FDA) دستورالعمل‌هایی در زمینه استفاده از فناوری نانو در مواد غذایی عرضه کرده است، اما صنعت در مورد چگونگی معرفی نوآوری‌های مبتنی بر فناوری نانو به مصرف‌کنندگان، احتیاط کرده است.

استفاده از ترکیبات نانوساختار در مواد غذایی موضوع جدیدی نیست. این ترکیبات به طور طبیعی و به صورت نانو ذرات کازئین که مسئول ثبات چربی هستند در شیر وجود دارند.

در همین حال، بیش از 1600 محصول مصرفی شامل ذرات نانومقیاس مهندسی شده که توسط پروژه‌های نانوتکنولوژی نوظهور انجام می‌شوند.

این ذرات در حال حاضر به طور گسترده ای در بخش بسته بندی مواد غذایی برای کمک به کیفیت غذا و ایمنی غذا استفاده می‌شوند. همچنین سنسورهای مبتنی بر نانوتکنولوژی می‌توانند حضور اکسیژن یا باکتری‌ها مانند لیستریا را تشخیص داده و اندازه گیری کنند.

در بخش مواد اولیه، فناوری نانو هنوز به طور گسترده ای در مکمل‌ها استفاده می‌شود. با این حال، بسته بندی نانویی نانو کپسولاسیون nanoencapsulation)) می‌تواند برای محافظت از ترکیبات حساس مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها و اسیدهای چرب اشباع نشده مورد استفاده قرار گیرد.

بنابراین با استفاده از این روش، مواد تنها در زمان رسیدن به روده آزاد می‌شوند. این کار همچنین نحوه رسیدن مواد مختلف به بدن و جذب آن را بهبود بخشیده و تاثیری بر طعم و ظاهر محصول نیز ندارد.

اطلاع رسانی در زمینه مزایای فناوری نانو در مواد غذایی هنوز یکی از بزرگترین چالش‌های صنعت بوده و بعضی می‌گویند که میزان توسعه در این بخش پایین است.

با این حال، با استفاده از برنامه‌های متنوع که همه چیز را از ایمنی غذا تا تغذیه بهتر، کاهش زباله‌های مواد غذایی و بسته بندی زیست تخریب پذیر بهبود می‌بخشد ، مصرف‌کنندگان به صورت اجتناب ناپذیر در سال‌های آتی بیشتر ترکیبات نانومواد را در محصولات مصرفی خود خواهند داشت.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme