فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

بهره‌گیری ناسا از هنر

بهره‌گیری ناسا از هنر "اُریگامی" در ساخت سپر محافظتی

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: اُریگامی یا هنر "کاغذ و تا" یکی از کاردستی‌های محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد .هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تا کردن و ایجاد اشکال هندسی است.

آژانس فضایی ناسا همکاری خود را با سایت Freelancer برای جمع آوری کارشناسان اُریگامی که می‌توانند به طراحی این سپر محافظتی کمک کنند آغاز کرده است.

این سپر به حفاظت از فضاپیماهای آینده در برابر "پرتوهای کیهانی خطرناک" ‌(GCRs) کمک می‌کند.

همانطور که می‌دانیم، پرتوهای کیهانی یکی از بزرگترین موانع بر سر راه رویاهای اکتشاف فضایی بلند پروازانه است و پیدا کردن راهی برای محافظت از فضاپیماها و فضانوردان در برابر اثرات این تابش‌های مضر، برای ناسا و دیگر دانشمندان فضایی اولویت محسوب می‌شود.

محققان در حال حاضر بر روی طیف وسیعی از رویکردهای تکنولوژیکی کار می‌کنند که می‌تواند به طور بالقوه از مسافران فضایی در برابر این تابش‌های مضر محافظت کند.

اما همانگونه که ناسا قبلا اعلام کرده است، توسعه این فناوری کار چندان آسانی نیست.

وبسایت آژانس فضایی توضیح می‌دهد: پرتوهای کیهانی( GCRs ) ذراتی هستند که در فضای خارج از اجرام آسمانی تولید شده و به جو این اجرام برخورد می‌کنند. در مورد کره زمین، این امواج در عبور از جو زمین و برخورد با ذرات اتمسفر به ذرات مختلفی مانند مزون‌ها و پوزیترون‌ها تبدیل می‌شوند.

محافظت از انسان‌ها در برابر( (GCRs بسیار سخت‌تر از حفاظت در برابر تابش‌های زمینی است زیرا برای محافظت در برابر این تابش‌ها به حجم وسیع‌تری از ابزار محافظتی نیازمندیم و نکته دیگر اینکه (GCRs ) می‌تواند از مواد محافظتی عبور کند.

در حال حاضر ناسا بر این باور است که یکی از راه‌های تجمیع چنین حجم وسیعی از مواد محافظتی، استفاده از تکنیک‌های اُریگامی است.

مدیر عامل شرکت Freelancer اظهار کرد: تئوری انجام این کار این است که ناسا می‌خواهد بسیاری از افرادی که در تکنیک‌های اُریگامی تخصص دارند، یک راهکار بسیار موثر برای ساخت سپر ضد تابش پیدا کنند.

وی افزود:ناسا به یک ابزار محافظتی جمع و جور نیازمند است که بتواند در زمان فرود بر روی سیاره مورد نظر، آن را گسترش داده و حداکثر بهره‌وری را از آن داشته باشد.

طرح برنده می‌تواند از فضانوردان در برابر خطر ابتلا به سرطان به دلیل قرارگیری بلند مدت در معرض تابش‌های کهکشانی حفاظت کند.

لازم به ذکر است که ناسا در گذشته نیز توانسته از چنین طرح های موفقیت آمیزی بهره مند شود.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme