فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

نانومیله ها به جنگ سلولهای سرطانی می روند

نانومیله ها به جنگ سلولهای سرطانی می روند

محققان دانشگاه هاروارد و موسسه ویس (Wyss) به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، در حال توسعه واکسنی تزریقی هستند که به بدن کمک می کند تا از داخل تنظیم هایی را انجام دهد و برای مبارزه با بیماری هایی همچون سرطان آماده شود.

این واکسن حاوی محلولی ساخته شده از نانومیله های سیلیکا هستند. این نانومیله ها در داخل بدن شکلی سه بعدی به خود می گیرند و می توانند برای افزایش ایمنی سلولها مورد استفاده قرار بگیرند و با همه چیز از سرطان گرفته تا ابولا در بدن مبارزه کنند.

به گفته دیوید مونی، استاد مهندسی زیستی دانشگاه هاروارد، سیستم ایمنی بدن انسان کارآمدترین سلاح در این سیاره برای مبارزه با بیماریهاست، اما گاهی اوقات لازم است که برای پاسخ به تهدیدات، فعال شود. در اینجاست که این نانومیله ها وارد عمل می شوند.

او می گوید: «آنها را می توان با یک سوزن به بدن تزریق کرد زیرا بسیار کوچک هستند. آنها در درون بدن در داخل محلولی سرم مانند قرار دارند و هنگامیکه این محلول در اطراف بافت مدنظر قرار گرفت، این ذرات تغییر شکل داده و ساختاری سه بعدی تشکیل می دهند.»

هنگامیکه این ساختارهای سه بعدی خود را در مجاورت سلولهای سرطانی یافتند، یعنی سلولهایی که خود بدن در ابتدا در تشخیص تهدید بودن آنها مشکل دارد، به ایفای نقش می پردازند. آنها مولکولهای مواد دارویی را که روی نانومیله ها نصب شده اند آزاد می کنند و این مواد جذب ساختار سلولها می شوند.

آیلین لی از پژوهشگران این پروژه می گوید: «ما از این نانومیله ها برای انتشار مواد در میان میلیونها سلول استفاده می کنیم و به این ترتیب ساختارهایی سه بعدی را در آنها بوجود می آوریم و در آنجا میکرو ذرات در خلل و فرج سلولها مستقر شده و به برنامه ریزی دوباره سلولها پرداخته و در زمان لازم وارد عمل خواهند شد.»

این نانومیله ها بویژه سلول های دندریتی را که نوعی از سلولهای ایمنی در بدن هستند، فعال کرده و از آنها به عنوان ابزاری نظارتی برای شناسایی تهدیدات در بدن استفاده می کنند. به این ترتیب، هوشیاری بدن در مقابل بیماریها افزایش می یابد و در این زمان، بدن شروع به مبارزه با بیماریها و عفونتها می کند.

آزمایشهای مربوط به این پروژه روی حیوانات نتایج بسیار مثبتی به همراه داشته اما دانشمندان بر این باورند که هنوز هم نیاز به سالها تحقیق است تا بتوان این موفقیتهای اولیه را برای درمان انسان به کار برد. این امیدواری وجود دارد که این شیوه درمان به یک سلاح قدرتمند برای مبارزه با سرطان و بیماری های عفونی تبدیل شود.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme