فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

"به گزارش فراسو و به گزارش ایسنا: درماتوفیت‌" به هر یک از گروه‌های قارچی که در سطح پوست ایجاد عفونت می‌کند گفته می‌شود

"درماتوفیتوز" (Dermatophytosis) یا کرم سلولی یک عفونت قارچی پوست، مو یا ناخن است که میلیونها نفر از مردم در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در حالی که عفونت‌های سطحی اغلب می‌توانند با داروهای موضعی درمان شوند، عفونت‌های قارچی که به فولیکول مو یا به لایه‌های عمیق تر پوست نفوذ می‌کنند، تنها با درمان‌های خوراکی یا درمان‌های سیستمیک ضدقارچی درمان می‌شوند. این در حالی است که ضد قارچ‌های موضعی به اندازه محدودی به پوست نفوذ می‌کنند.

درماتوفیتوز، کچلی یا قارچ پوستی(Dermatophytosis) یک بیماری شایع پوستی در سگ و گربه و انسان است که به وسیله قارچ‌هایی به نام درماتوفیت(Dermatophyte) به وجود می‌آیند.

"آدام فریدمن"، استاد دانشکده پوست و علوم انسانی و مدیر ارشد این مطالعه می‌گوید: اگرچه درمان‌های سیستمیک ضد قارچ موثر هستند اما در کنار آن می‌توان به معایبی مانند لزوم مصرف طولانی مدت و ناسازگاری با بسیاری از داروها و عوارض جانبی دیگر اشاره کرد.

فریدمن اظهار کرد:هدف این مطالعه بررسی این موضوع بود که آیا نانو مواد که یک میلیاردم متر هستند می‌توانند برای غلبه بر نیاز به داروهای سیستمیک و در جهت ارائه موثرتر و آسان‌تر دارو به بیماران مورد استفاده قرار گیرند یا خیر.

فریدمن و همکارانش در دانشکده پزشکی آلبرت اینشتین به عنوان یک عامل ایده آل برای درمان این بیماری، به "نیتریک اکسید"(Nitric oxide)، یک "ایمونومدولاتور"(immunomodulator) گازی شکل طبیعی با طیف گسترده ضد میکروبی چند وجهی روی آوردند. ایمونومدولاتور مواد تعدیل کننده پاسخ‌های ایمنی هستند.

فریدمن گفت: "چندین دهه است که ما از پتانسیل بسیار بالای نیتریک اکسید در بسیاری از زمینه های پزشکی مطلع هستیم، اما استفاده از آن به دلیل فقدان سیستم‌های ارائه دهنده موثر محدود شده است. ما در این پژوهش از یک نانوذره که می‌تواند نیتریک اکسید را نه تنها آزاد بلکه تولید کند استفاده کردیم که در طول زمان به درمان‌ این عفونت‌های عمیق که دسترسی به آنها دشوار است کمک می‌کند."

محققان این پژوهش با آزمایش این روش درمانی جدید بر روی یک مدل حیوانی دریافتند که نانوذرات آزاد کننده اکسید نیتریک (NO-np) ، یک پاسخ سریع و تاثیر گذارتر نسبت به درمان‌های رایج فعلی که با "تربینافین" (terbinafine) انجام می‌شود را ارائه می‌کنند.

تربینافین یک ضد قارچ وسیع الطیف است که در درمان عفونت‌های قارچی موضعی شامل کچلی پا ، بدن ، ران و ناخن حاصل از اپیدرموفیتون فلوکوزوم ، تریکوفیتون منتاگروفیتس، تریکوفیتون روبروم و همچنین کاندیدیاز پوستی حاصل از کاندیداآلبیکنس و پیتریازیس ورسیکالر حاصل از مالاسزیا فورفور مصرف دارد.

تنها با گذشت سه روز از این درمان 95 درصد از عفونت‌ها برطرف شد.

این یافته‌ها تایید کننده گزارش‌های متعدد قبلی است که نشان می‌دهد NO-np در برابر عفونت باکتریایی و قارچی زخم های جراحی موثر است.

گفته می‌شود که گام بعدی این محققان کارآزمایی بالینی این فناوری نانویی جدید است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme