فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

درمان تعصبات نژادی با آزمون روانشناسی

درمان تعصبات نژادی با آزمون روانشناسی

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، محققان دانشگاه رویال هالووی لندن و دانشگاه بارسلون مشترکاً بدنبال درمانی برای نژادگرایی هستند. پژوهشهای این محققان نشان می دهد که براحتی می توان این تصور را در افراد به وجود آورد که پوست بدن آنها رنگ دیگری دارد یا حتی بدن آنها، بدنی کاملا متفاوت است و از این راه می توان تعصب آنها را از بین برد.

این پژوهش در عین حال نشان می دهد که در اثر تلقین ایده ای موسوم به «کالبد دیگر»، تعصبات نژادی افراد کم می شود. در این کار پژوهشی، جهتگیری ضمنی شرکت کنندگان پیش ازالقای توهم «کالبد دیگر» و پس از آن اندازه گرفته شد.

پروفسور مانوس ساکیریس از دانشگاه رویال هالووی لندن توضیح می دهد: «می خواستیم واکنش افراد را به این که رنگ پوستشان چیز دیگری باشد ببینیم. این روش برای سنجش سوگیری نژادی درونی شان راه خوبی ست. مثلا می توانیم بفهمیم مردم چقدر نسبت به افراد سیاه پوست تعصب نژادی دارند. گام بعدی، القای این توهم است که کالبد دیگری دارند با رنگ پوست متفاوت. مثلا شرکت کنندگان سفیدپوست می بینند که رنگ پوستشان سیاه است و در آخر آزمایش، دوباره میزان تعصب نژادی شان را می سنجیم تا ببینیم القای این توهم، جهتگیری ذهنی شان را تغییر داده است یا نه.»

آزمایش به اینگونه است که به صورت یا دست شرکت کننده در ازمایش تحریک خاصی اِعمال می شود.

در آزمایش کلاسیک روان شناسی موسوم به توهم دست لاستیکی، پژوهشگرهمزمان دستی لاستیکی و دست واقعی را با قلم موی نقاشی نوازش می کند. کسانی که در این آزمایش شرکت کرده اند، می گویند که احساس می کنند جسم خارجی، بخشی از بدن آنهاست.

اندازه گیری جهتگیری نژادی افراد قبل و بعد از آزمایش بوضوح نشان می دهد که تعصب نژادی در فرد کاهش پیدا کرده است. پروفسورساکیریس می گوید که می توان روش های این پژوهش را در دنیای واقعی به کار برد و رفتار مردم را تغییر داد.

وی می افزاید: «فکر می کنم فرصتی واقعی در اختیار ماست چون با تحول و تکامل فناوری واقعیت مجازی و کاهش هزینه و در نتیجه دسترسی بیشتر به آن می توان این رهیافت را به شکل مناسبی در آورد که در چارچوب های آموزشی بتوان آن را به کار برد.»

روانشناسان تأثیر این آزمایشها را بر فعالیت های مغز می آزمایند و امیدوارند که «کالبد دیگر» به سلاحی عملی برای مبارزه با نژادگرایی تبدیل شود.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme