فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

استفاده از ضایعات دباغی در تولید سوخت

استفاده از ضایعات دباغی در تولید سوخت

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، تبدیل ضایعات سمی دباغی به سوختهای زیستی موفقیتی است که بتازگی نصیب پژوهشگران دانشگاه توماس باتا در جمهوری چک شده است.

آنها با استفاده مجدد از ضایعات صنایع چرم سازی، موفق به تولید سوخت زیستهایی بمراتب مقرون به صرفه تر از سوختهای موجود در بازار شده اند.

پژوهشها نشان می دهد ضایعاتی که پس از کندن پوست دام برجای می ماند، از همه مواد لازم برای تولید سوختهای زیستی برخوردار است.

کارل کلومازنیک، یکی از استادان این دانشگاه می گوید: «اصل کار بر مبنای جدا کردن گلسیرین از چربی است و جایگزین کردن آن با متانول. در مرحله بعد گلسیرین را از سوخت جدا می کنیم. حتی پروتئین موجود در ضایعات پوست را برای استفاده های دیگر جدا می کنیم.»

معمولا به ضایعات پوست گوسفند بعنوان ماده ای مناسب برای تولید سوخت زیستی نگاه نمی شود. به این دلیل ساده که حاوی میزان بالایی پروتئین و اسیدهای چرب آزاد است و جدا کردن هر دو ماده برای تولید سوخت ضروری است. تیم پژوهشی جمهوری چک با علم به این موضوع و جدا کردن مواد مذکور و استفاده مجدد از آنها در بخشهای دیگر، در واقع با یک تیر دو نشان زده است.

بعلاوه، محصولات جانبی دباغی حاوی مواد سمی و همچنین چربی ای است که به محیط زیست آسیب می رساند. بنابراین استفاده از این ضایعات بعنوان سوخت، برای حفاظت از محیط زیست هم راه مناسبی است.

کارل کلومازنیک، یکی از استادان این دانشگاه در ادامه می گوید: «موفق شده ایم مجموعه ای از مشکلات محیط زیستی را از راه به کار گیری ضایعات پوست حل کنیم. سوزاندن آنها خطرناک است برای اینکه دی اکسین و اکسید نیتروژن زیادی تولید می کند که محیط زیست را تا حد زیادی آلوده می کند.»

علاوه بر اینکه این پروژه، طرحی در راستای حفاظت از محیط زیست است، برای تولیدکنندگان کالاهای چرمی هم از نظراقتصادی مقرون بصرفه است زیرا می توانند از ضایعاتی که منهدم کردن آنها هزینه دارد، در تولید سوخت استفاده کنند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme