فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ذوب شدن یخ ها در قطب جنوب بازگشت ناپذیر است

ذوب شدن یخ ها در قطب جنوب بازگشت ناپذیر است

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، لایه های یخ شکسته و شناور در آب در نزدیکی پایگاه «برناردو اوخیگینس» متعلق به شیلی در قطب جنوب و بسیاری از شواهد دیگر نشان می دهد که شکستن یخها در لایه های زیرین این منطقه جریان دارد. فاجعه ای زیست محیطی که می تواند شرایط اقلیمی کره زمین را دگرگون کند.

به نظر دانشمندان، ذوب یخ ها در قاره جنوبگان می تواند سطح آب دریا ها در سراسر جهان را ۱۰ فوت برابر با ۳ متر و ۳۰۰ سانتیمتر بالا بیاورد. ارزیابی های ماهواره ای ناسا حاکی از آنست که از سال ۲۰۰۴ به بعد قطب جنوب هر سال ۱۳۰ میلیارد تن یخ های خود را از دست داده است.

پیتر کانوی، استاد و پژوهشگر بوم شناسی: “حدود ۹۷ درصد شبه جزیره قطب جنوب هنوز پوشیده از یخ است. یخ های جداشده همه آب نخواهند شد و فعلا از این منطقه دور خواهند افتاد. اما ذوب شدن مقدار کمی از یخ های جداشده کافی است تا به صورت آب وارد اقیانوس ها شود و سطح آب دریاها را به میزان قابل توجهی بالا برد.” گرم شدن آب در زیر قطب جنوب، ابتدا باعث جدا شدن قطعات یخ و حرکت آنها به سمت خشکی ها می شود و سپس هوای گرم، آنها را آب می کند.

آنجلیکا کازانوا، زیست شناس گیاهان در شیلی که این روند را از سال ۱۹۹۵ دنبال کرده بر آنست که عقب نشینی یخپال های طبیعی و نشست کردن سنگ ها، موجب افزایش ریشه گرفتن گیاهان شده که شاخص مهمی از تغییر شرایط اقلیمی است.

آنجلیکا کازانوا: “تا آنجا که می دانیم، در قطب جنوب بیشترین میزان افزایش درجه حرارت ثبت شده، به نحوی که طی ۵۰ سال گذشته دمای این منطقه ۳ درجه بالا رفته است. به باور ما افزایش گیاهان، شاخص بزرگ و دقیقی از تغییرات آب و هوایی و مهمتر از همه گرم شدن زمین است.”

درحالی که تا چند سال گذشته دانشمندان شرایط اقلیمی قطب جنوب را متعادل و مقدار یخ آنرا بدون کاهش یا افزایش ارزیابی می کردند، اکنون دو پژوهش متفاوت، روند جدایی و ذوب شدن یخ ها را بدون بازگشت و توقف ناپذیر توصیف می کنند.

چنانچه ذوب شدن لایه های یخ در غرب جنوبگان توقف ناپذیر باشد،۱۰ فوت افزایش سطح آب اقیانوس ها، شرایط زیست در بزرگترین شهر های ساحلی جهان را دگرگون خواهد کرد. اما این افزایش در شدیدترین حالت بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ سال اتفاق خواهد افتاد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme