فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

مزه ششم هم کشف شد

مزه ششم هم کشف شد

به گزارش فراسو به نقل از عصرایران، دانشمندان استرالیایی می‌گویند ‌در حال حاضر چربی به‌عنوان مزه ششم تلقی می‌شود. این موضوع در تناقض با فهرست پذیرفته شده قبلی مزه‌های اصلی است.

 

مزه ششم هم کشف شد

در فهرست مزه های اصلی ما شاهد پنج مزه شوری، ترشی، شیرینی، تلخی و اومامی هستیم. اومامی واژه ژاپنی است که می توان آن را به طعم خوش و لذتبخش ترجمه کرد. انسان ها این مزه را از طریق گیرنده های گلوتامات می چشند.

راسل کست از دانشگاه دیکین ملبورن می گوید: شواهد به اندازه کافی جامع و متقاعدکننده است تا بتوانیم چربی را هم به عنوان مزه ششم در نظر بگیریم.

در آخرین شماره نشریه Flavour (طعم و مزه) این تیم استرالیایی چربی را به عنوان مزه ششم در نظر گرفتند. با وجود این که ارسطو در سال 330 پیش از میلاد چربی را به عنوان یک مزه طبقه بندی کرده بود، اما در حال حاضر، چربی با توجه به خواص حرارتی و آزادی عطر در مواد غذایی شناخته شده و جزو حس چشایی محسوب نمی شود. سال های متمادی بود که توافق عمومی روی چهار مزه تلخی، شوری، شیرینی و ترشی وجود داشت تا این که در سال 2002 طعم اومامی که یک طعم مورد پسند و غنی از پروتئین بود به این فهرست اضافه شده و مجموع آنها را به عدد پنج رساند.

برای این که چربی به عنوان یک طعم شناخته شود باید پنج معیار را تامین کند. در مقاله منتشر شده از سوی دکتر کست تحت عنوان «آیا چربی به عنوان طعم ششم خواهد بود؟» او توضیح می دهد که چگونه چربی این معیارها را تامین می کند. یکی از معیارها این است که زبان دارای پرزهای مخصوص چشایی است که می تواند حضور اسیدهای چرب را تشخیص دهد.

محققان معتقدند یافته های آنها می تواند در نبرد برای جلوگیری از مشکل رو به رشد چاقی در جهان به کار گرفته شود. پژوهش های قبلی که روی 500 داوطلب و به مدت چند سال انجام گرفته، نشان می دهد کسانی که به مزه و طعم چربی حساس تر هستند کمتر غذا می خورند.

در آزمایش ها ما باید برای افراد چاق یا دارای اضافه وزن نسبت به افرادی که وزن متناسب و سالم دارند چربی بیشتری قرار دهیم تا آنها قادر به شناسایی یا دریافت آن باشند. این امر با رژیم غذایی که به نظر بسیار مهم است رابطه دارد. شما نمی توانید فقط چربی را از غذا حذف کنید و آزاد کننده طعم را جایگزین آن کنید و انتظار داشته باشید که موفق شوید. زیرا شما نتوانسته اید طعمی که اثرات فیزیولوژیکی و روانی مشابهی با چربی داشته باشد ایجاد کنید. این اثرات فیزیولوژیکی و روانی روی مقبولیت و میل به غذا تاثیر گذارند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme