فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

استفاده از شوک الکتریکی توسط مارماهی ها برای شکار

استفاده از شوک الکتریکی توسط مارماهی ها برای شکار

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، پژوهشگران به کشف رازهای نحوه شکار مارماهی ها نزدیک می شوند. نتایج تحقیقی نه ماهه در مورد استفاده مارماهی ها از شوک الکتریکی با ولتاژ بالا برای مکان یابی و فلج کردن شکارشان منتشر شده است. کن کاتانیا، زیست شناس دانشگاه واندربیلت در نشویل تنسی که سرپرست این تحقیق بوده است می گوید مارماهی شاید جذاب ترین شکارچی روی زمین باشد.

مارماهی شکارچی توانایی تخلیه ۶۰۰ ولت الکتریسیته را در یک حرکت دارد. کاتانیا از دوربینی با سرعت بالا استفاده کرده است تا با آهسته کردن تصاویر، میلی ثانیه های شکار مارماهی را ثبت کند. او دریافت که مارماهی از اساس به سیستم عصبی قربانیان خود حمله می کند.

کاتانیا می گوید: «مارماهی واقعا مثل یک دستگاه کنترل از راه دور می ماند به این معنا که نورونهای آن از طریق اندام تولید الکتریسیته اش، نورونهای شکار را فعال می کنند و به این ترتیب آنها عضلات شکار را فعال می کنند و کنترل سیستم عصبی اش را به دست می گیرند.»

آنچه کاتانیا مشاهده کرد یک رشته برق گرفتگی پیچیده بود که سریع تر از یک چشم به هم زدن رخ می دهد و همواره با صید و خورده شدن شکاری که مارماهی در نظر داشته، پایان می گیرد. ساختار بدن مارماهی ها منحصر به فرد است، امری که حاصل میلیون ها سال تکامل آنها در آبهای تیره رودخانه آمازون است.

کاتانیا می گوید: «اندام های داخلی طبیعی بدن مارماهی، یک پنجم یا حتی کمتر، از قسمت جلو بدن آن را تشکیل می دهد و قسمت انتهایی بدنش عضلاتی است که در عمل تبدیل به باتری های تولید انرژی شده اند که مانند رشته ای از چراغ قوه های بزرگ در آمده اند.»

کاتانیا می گوید همچنان جای شناخت بیشتر مارماهی ها وجود دارد مانند دریافتن این نکته که بدن آنها چگونه از الکتریسیته تولید شده در امان می ماند ولی تا همین جا هم کشف حقیقت تکان دهنده نحوه شکار آنها خود تجربه ای هیجان انگیز بوده است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme