فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ساختن روباتهای شخصی امکان پذیر می شود

ساختن روباتهای شخصی امکان پذیر می شود

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، ساختن یک روبات شخصی برای بیشتر مردم مستلزم تجربه زیاد و منبع مالی فراوان است. دانش ساخت روباتها که تاکنون در انحصار آزمایشگاههای علوم دانشگاهها و یا امکانات پژوهشی شرکتهای بزرگ بوده است، بزودی در دسترس مهندسان و سازندگان شخصی قرار می گیرد.

دانشمندان لهستانی دانشگاه علوم و فناوری شهر کراکوف، روباتی تازه به نام روبوکر (RoboCORE) ساخته اند که به همگان از جمله شرکتهای کوچک و سازندگان خانگی اجازه می دهد که روبات خودشان را بسازند. آنها همچنین نرم افزاری آنلاین را برای کنترل محصول نهایی در دسترس قرار داده اند.

دانیل پروساک، استادیار دانشگاه علوم و فناوری کراکوف می گوید: «توانایی این دستگاه در این است که توسط هر کسی که کمترین دانش را در مورد ساخت روباتها دارد می تواند استفاده شود. سیستم آن ساده است و آنچه که می تواند ساخته شود بستگی به قدرت تخیل سازنده دارد. می توانیم روبات یا دستگاهی مکانیکی-الکترونیکی بسازیم. همچنین می توانیم دستگاههایی برای جداسازی و یا دستگاه پول شمار بسازیم. مثلا نمونه هایی از دستگاه پول شمار، نمونه هایی از دستگاههایی که پول عوض می کنند، نمونه هایی از دستگاههایی که نوشیدنی عرضه می کنند و یا شام تهیه می کنند را می توانیم بسازیم. می توانیم دستگاههایی مکانیکی که به تجزیه اجزا می پردازند و یا عناصری را برای فناوریها و یا خطوط تولید آماده می کنند نیز تولید کنیم. ما می توانیم روباتهای متحرک، روباتهای شناگر، راه رونده، پروازکننده یا سازنده بسازیم. همچنین هر آنچه که برای فناوری ها جالب است را می توانیم در روبات ساخته شده بگنجانیم.»

هرچند روبوکر شامل فناوریهای پیشرفته می شود، مخترعین تلاش کردند که سیستم آن را به ساده ترین شکل ممکن نگاه دارند تا برای استفاده کردن ساده باشد و بتواند در سیستمهای مکانیکی مختلف به کار برود. جدای از اهداف تجاری، طراحان روبوکر می خواهند که روبات سازی را به استفاده کنندگان در سرتاسر جهان ارائه دهند و از طریق مهندسانی که در پارکینگ خانه شان فعالیت می کنند علم را گسترش دهند همانطور که در زمینه برنامه ریزی کامپیوتری در دهه ۱۹۷۰ میلادی این اتفاق رخ داد و منجر به رشد و ظهور شرکتهای غول پیکری همچون آی.بی.ام، مایکروسافت و اپل شد.

در استرالیا گونه ای دیگر از روباتها به نام «باکستر» توسط پیتر کرک، اختراع شده اند که به بازی با مخترعشان می پردازند. پیتر کرک موسس مرکز استرالیایی «برتری برای دید روباتی» است. روبات «باکستر» به اندازه ای هوشمند است که می تواند بازیی به نام «کانکت فور» (Connect Four) را بازی کند. باکستر نسخه آزمایشی اولیه از نوع جدیدی از روباتها است که در آینده از نظر دیداری فعال خواهند بود و می توانند به محیط اطرافشان پاسخ دهند.

پیتر کرک، استاد دانشگاه فناوری کویینزلند می گوید: «راهی که می توانید به این روبات آموزش دهید این است که دستانش را بگیرید و آن را بچرخانید و آن را بر روی یک شیء بگذارید و بگویید که این یک شیء است و بعد دستش را می گیرید و شیء دیگری را نشانش می دهید. با یک راهنمای سادۀ سیستم می توانید به او بگویید که یک شیء را بر روی شیء دیگر بگذارد.»

باکستر صفحه بازی را می بیند و برای حرکت بعدی اش تصمیم می گیرد. او همچنین این مهارت را دارد که فلفل را از روی گیاه بچیند. او تشخیص می دهد کدام بخش از گیاه فلفل است و باید چیده شود. به زبان دیگر به گفته مخترع آن، این روبات قادر است از جهان اطراف عکس بگیرد و به تجزیه و تحلیل آن بپردازد. هدف از تولید این روبات، تولید نیروی کار ارزانتر و مکانیزه برای حمایت از صنایع است.

یک روز نیز این روباتها همراهان و دوستان ما خواهند بود و برای افراد تنها که احساس تنهایی می کنند کارایی خواهند داشت، شاید آنها حتی رانندگی کنند و ما را به گردش ببرند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme