فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

سولیتر، ابزاری برای اندازه گیری میزان آفتاب لازم برای بدن

سولیتر، ابزاری برای اندازه گیری میزان آفتاب لازم برای بدن

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، دانشگران بریتانیایی دستگاهی ساخته اند که میزان آفتابی را که باید به بدن هر فرد برسد، تا سالم بماند می سنجد و گزارش می دهد. این دستگاه “سولیتر” (Solitair) نام دارد.

تابشهای فرابنفش با طول موج بلند و متوسط یعنی فرار بنفش A و B نور آفتاب به “دی ان ا ی” سلولهای پوست آسیب می رساند، باعث تسریع فرآیند پیرشدن پوست می شوند و احتمال ابتلاء به سرطان پوست را هم افزایش می دهد.
دستگاه سولیتر میزان پرتو آفتابی را که فرد دریافت می کند، اندازه می گیرد و اطلاعات را به نرم افزاری روی تلفن هوشمند منتقل می کند که به کاربر می گوید که چه موقع از نور آفتاب به سایه پناه ببرد.

کاربر نخست میزان رنگ دانه های پوستش را با کمک نرم افزار تلفن هوشمند اندازه می گیرد. این اطلاعات با پیش بینی وضع آب وهوا و مکان هایی که کاربر قصد سفر به آنها را دارد ترکیب می شود.

به این منظور، سیستم مکان یابی جهانی نیز در این ابزار اندازه گیری میزان اشعه آفتاب درنظر گرفته شده است. زیرا مثلا کسی که در اسکاتلند زندگی می کند، می تواند زمان بیشتری زیر نور آفتاب بماند، تا کسی که در مصر است.

در حال حاضر ابزارهای دیگری برای اندازه گیری میزان اشعه آفتاب وجود دارد. اما پیتر لوبکه، یکی از طراحان سولیتر می گوید تفاوت این ابزار با ابزارهای مشابه این است که در آن، مشخصات پوست کاربر هم لحاظ می شود.

وی می افزاید: «در اندازه گیری رنگ، اندازه گیری های اپتیکی و آنالیز تصویر تخصص داریم. با استفاده از این پارامترها اطلاعاتی مربوط به پوست کاربر را جمع آوری می کنیم و آن را مستقیماً به نرم افزار می فرستیم و نرم افزار می تواند میزانی از پرتو آفتاب را که برای پوست کابر مناسب است، محاسبه کند.»

سولیتر ابزاری هوشمند است بطوریکه اگر کاربر از کرم ضد آفتاب هم استفاده کند، بازهم اطلاعات درست را دریافت و به نرم افزار منتقل می کند.

گروه پژوهشی قصد دارد که ابعاد دستگاه را تا حد یک دگمه لباس کوچک کند، بطوری که عملاً به چشم نیاید و کاربر بتواند آن را براحتی با خود حمل کند. در حال حاضر اندازه دستگاه چنان است که می توان آن را می توان مانند گیره کراوات یا گیره سر به کار برد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme