فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

پاکسازی دریا از مواد سوختی با تجهیزات جدید

پاکسازی دریا از مواد سوختی با تجهیزات جدید

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، نشت مواد سوختی در دریا در همه نقاط دنیا رخ می دهد. پاکسازی دریا از این مواد کار ساده ای نیست. متخصصان زمان زیادی را برای این عملیات اختصاص می دهند. اما چگونه می توان کار آنها را آسان کرد؟

در سواحل کاردیف پایتخت ولز مهندسان بر روی نمونه های اولیه یک پروژه تحقیقاتی اروپایی کار می کنند. هدف از این پروژه پاکسازی مواد سوختی در دریا با روشی آسان، موثر و ارزان تر نسبت به سایر روشهاست. روشهای حال حاضر که مستلزم دخالت کشتی و قایق است به محدود کردن دامنه آلودگی ها خلاصه می شود.

جیمز ایسلی، مهندس محیط زیست در این زمینه می گوید: «ما توری را ساخته ایم که می تواند بر روی سطح آب و بدون کمک پلاستیکهای شناور باقی بماند.»

فدریکو منگلئو، یک از مسئولین اجرای این پروژه می گوید: «مزیت این سیستم اینست که آنرا تنها با یک قایق و کشتی می توانیم مورد استفاده قرار دهیم حتی اگر دریا ناآرام باشد. برخلاف روشهای دیگر احتیاجی به هماهنگی با کشتی های مختلف نیست.»

جیمز ایسلی در ادامه گفت: «این سیستم در دریای ناآرام و با وجود طوفان شدید قابلیت استفاده دارد. یعنی با وجود موجهای بسیار بزرگ. این تور از جنس «پلی پروپیلن» با تطبیق خود با موج می تواند مواد سوختی را جذب کند.»

اما دقیقا چگونه این تور آلودگی دریا را پاک می کند؟ تور مورد آزمایش قرار گرفته نقش یک اسفنج بزرگ جذب کننده مواد را بازی می کند. این تور روغن موتور ریخته شده در سطح دریا را بدون جذب آب دریا به خود جذب می کند. این تور از الیاف هیدروفوب ساخته شده است. لایه های مختلفی در این تور وجود دارد که می تواند انواع مواد سوختی را به خود جذب کند.

مونیکا ریمارزیک، محقق می گوید: «هیچ گاه از قبل نمی دانیم با چه نوع ماده سوختی سر و کار داریم ممکن است مواد سوختی سنگین و یا سبک باشند. این تور قابلیت آنرا دارد تا مواد سوختی سنگین و سبک را جذب کند. ساختار تور نیز بسیار مقاوم است.»

تورهایی برای پاکسازی دریا قبلا ساخته شده اما آنها دارای معایبی هستند. اول آنکه مواد زیادی را جذب نمی کنند. دیگر آنکه زمانی که آب زیادی به خود می گیرند به زیر آب حرکت می کنند.

فدریکو منگلئو در ادامه می گوید: «مواد استفاده شده برای ساخت این تورها موجب می شود زمانی که آنها در آب قرار می گیرند آب را به خود جذب می کنند و به زیر فرو می روند. اما مواد استفاده شده در این پروژه از جنس هیدروفوب هستند. بدین معنا که آنها آب را پس می زنند اما مواد سوختی موجود در آنرا جذب می کنند و بر سطح آب باقی می مانند.»

چالش پیش روی مهندسان توسعه مدل اولیه خود و وارد بازار کردن آنست. آنها باید اندازه این تورها را افزایش دهند. در حال حاضر ظرفیت جذب مواد سوختی این تورها حدود پنجاه برابر وزن آنهاست. زمانی که تور پر از مواد سوختی می شود آنرا بر روی کشتی می کشند و پس از جدا کردن این مواد بار دیگر از آن استفاده می کنند.

ساخت این نوع از تورهای جذب کننده مواد سوختی تا ماههای آینده مراحل نهایی خود را طی خواهد کرد و تا کمتر از یک سال وارد بازار خواهند شد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme