فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

گوشیهای هوشمند، تعامل بین دست و مغز را تغییر داده است

گوشیهای هوشمند، تعامل بین دست و مغز را تغییر داده است

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، محققان دانشگاه زوریخ اخیرا پژوهشی انجام داده اند که در آن فعالیت کورتکس مغز افرادی را که با تلفن های هوشمند کار می کنند، با فعالیت کورتکس مغز افرادی که هنوز تلفن های همراه نوع قدیم را به کار می برند، مقایسه می شود.

آنها قصد دارند نشان دهند چگونه تایپ کردن پیام، بالا و پایین بردن صفحات وب، و خواندن ایمیل روی تلفن همراه، تعامل بین انگشت شصت و مغز ما را تغییر داده است.

در این پژوهش جمعاً ۶۲ الکترود به روی کلاه مخصوص نوار مغزی (الکتروانسفالوگرام) نصب می شود. داوطلب کلاه را به سر می گذارد و الکترودها، فرآیندهای مغزی را هنگام لمس تلفن با انگشت شست، انگشت پیش و انگشت وسط ضبط می کنند. سپس این داده ها با سابقه دستورهایی که در پرونده ای در تلفن همراه ضبط شده است، مقایسه می شود.

پژوهشگران دریافتند افرادی که با صفحه نمایشِ حساس به لمس کار می کنند، هنگام لمس با انگشت شست و نوک انگشتان دیگر از افرادی که با تلفنهای نوع قدیم با صفحه کلید کار می کنند، فعالیت مغزی بیشتری بروز می دهند.

آرکو گاش، محقق دانشگاه زوریخ می گوید: «پردازش لمس در مغز کاربران تلفن های هوشمند با افرادی که این نوع تلفنها با صفحه حساس به لمس را به کار نمی برند، متفاوت است…. نشانه های آخرین فعالیتهایی را که روی تلفن همراه افراد ثبت شده است، در نحوه پردازش اطلاعات مربوط به نوک انگشتان در مغز این افراد می بینید. در نتیجه کلاً تمام افت و خیزهایی که در زندگی روزمره پیش می آید، اثر خود را در مغز و در نحوه پردازش اطلاعاتی که از دست دریافت می شود، به جا می گذارد.»

وی همچنین می گوید که برای بررسی “پلاستیسیته” یا قابلیت انعطاف و تغییرپذیری مغز در نتیجه تجربه های روزمره، به کاربردن تلفنهای هوشمند روشی ایده آل است.

در سراسر جهان حدود دو میلیارد کاربر تلفن همراه هوشمند وجود دارد و پرونده های ثبت دستورهای روی این تلفنها داده های فراون و دقیقی فراهم می کند که منبعی با ارزش برای کارهای پژوهشی است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme