فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

فناوری برای لمس مجازی اشیاء سه بعدی

فناوری برای لمس مجازی اشیاء سه بعدی

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، شرکت بریتانیایی موسوم به “اولتراهپتیکس” فناوری به بار آورده است که در آن فراصوت، مستقیماً روی دستتان حس فشار به وجود می آورد و به آن شکل خاصی می دهد. به این ترتیب کاربر می تواند بدون تماس با چیزی، شی ءِ مجازیِ سه بعدی را حس و دستکاری می کند.

پژوهشگران می گویند این ابزار بر اساس اصول نیروی تابش صوتی طراحی شده است. در آن از نیروهایی که امواج صوتی بر پوست وارد می کنند، برای بوجود آوردن حس تماس با شی ء استفاده شده است.

سریرام سوبرامانیان، یکی از طراحان این فناوری می گوید:«وقتی به کلوب یا کنسرت راک می روید و فشار صدای موسیقی را روی سینه تان حس می کنید. ما از همین اصل استفاده کرده ایم. صدای بم باس سینه تان را می لرزاند. ما به جای صدای باس، از فراصوت کم بسامد، حدود ۴۰ کیلوهرتز استفاده می کنیم. این امواج را می توان مستقیماً به نقطه مشخصی فرستاد، مثلا سر انگشتها یا کف دست، و دقت زیادی هم دارد.»

فناوری این گروه پژوهشی هنوز در مرحله آزمایش است. اما پژوهشگران می گویند که این فناوری در دنیای واقعی کاربردهای فراوان دارد، از جمله هولوگرام های قابل لمس، واقعیت مجازی که کاربر را در بر می گیرد و کاربر می تواند ابزارهای مجازی کنترلی را در هوا حس کند و تغییر دهد.

سریرام سوبرامانیان می افزاید:«گرایش، به سوی انجام کارها، بدون لمس کردن اشیاست. یکی از برتریهای سیستمهای بدون لمس این است که شما سراغ کلید چراغ نمی روید، فقط دستتان را تکان می دهید و چراغ روشن می شود.»

این شرکت قصد دارد حق استفاده از این فناوری را در بازارهای متنوع از جمله بازار ابزارهای الکترونیکی مصرفی، وسایل خانگی، و ابزارهای خودرو برای فروش عرضه کند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme