فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ردگیری لاک پشتهای دریایی برای جلوگیری از انقراض این گونه

ردگیری لاک پشتهای دریایی برای جلوگیری از انقراض این گونه

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، لاک پشتهای دریایی، گونه هایی هستند که در معرض بیشترین خطر انقراض اند. پژوهشگران حیات دریایی، از دانشگاه “جیمز کوک” استرالیا برای حفاظت از این گونه، روی حرکت لاک پشتهای نوزاد پشت تخت تحقیق می کنند.

آنها قصد دارند رد نوزادها را که زیر آب به سوی سد بزرگ مرجانی شنا می کنند، دنبال کنند. این نخستین بار است که چنین تحقیقی انجام می شود.به این منظور، آنها روی نوزادان لاک پشتی که بزرگ کرده اند، ابزار کوچک ردگیری با جی پی اس (سیستم مکان یابی جهانی) نصب می کنند. وزن این ابزار حدود ۱۰۰ گرم است. سپس لاک پشتها را به اقیانوس می فرستند.

مارک هامان، محقق از دانشگاه جیمز کوک درباره این ابزار می گوید: «وقتی لاک پشت به سطح آب بیاید، این ابزار که روی لاک آن، نصب شده، سیگنال دریافت می کند و ما می توانیم داده هایش را از اینترنت بگیریم و محل لاک پشت و جهتی را که به سویش حرکت می کند، معلوم کنیم.»

بر اساس داده های جی پی اس، محققان متوجه خواهند شد که لاک پشتهای جوان در مراحل اول زندگی به کجاها می روند، محل زیست شان کجاست و از جریان آب اقیانوس چه استفاده هایی می کنند. به گفته دانشمندان استرالیایی دانستن عادات این لاک پشت ها برای حفاظت از آنها مفید خواهد بود.

در حال حاضر دانشمندان مطالب زیادی درباره حرکت این گونه لاک پشتها نمی دانند. جولیا دان یکی دیگر از محققان دانشگاه “جیمز کوک” می گوید:«حتی نمی دانیم عمده ترین تهدیدها برای این لاک پشتها چه هست و اصلا نمی دانیم چه می کنند. این معمای بزرگی است که باید حل کنیم تا بتوانیم از آنها حفاظت کنیم.»

عوامل زیادی حیات این گونه را تهدید می کند، از جمله: ساخت و ساز در کنار ساحل که باعث نابودی لانه این لاک پشتها می شود، افتادن در تورماهیگیری، نابودی صخره های مرجانی و محیط زیستی که منابع غذایی این لاک پشتها را تامین می کند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme