فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

پارچه های تامین انرژی و استفاده از اینترنت اشیاء در حسگرهای هوشمند

پارچه های تامین انرژی و استفاده از اینترنت اشیاء در حسگرهای هوشمند

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، شارژ کردن ابزارهای الکترونیکی هوشمند مشکل ساز است. یک شرکت کره ای پارچه ای ساخته که در آن، از فناوری نانوژنراتور، فناوری تبدیل انرژی مکانیکی یا گرمایی به انرژی الکتریکی در ابعاد کوچک، استفاده شده است. این وسیله قابل پوشیدن است و برق در آن در اثر الکتریسته تماسی، یعنی فرایندِ تماس فیزیکی دو مادهٔ ناهمجنس ایجاد می شود.

کیم سانگ وو، استاد داشنگاه سونگ کونکوان می گوید: «مردم سعی می کنند الکتریسته ساکن را از زندگی روزمره شان حذف کنند و بصورت، تقریبا محدود از آن، بعنوان منبع تامین انرژی استفاده می کنند. ما این تحقیقات را انجام دادیم تا الکتریسیته ساکن را تبدیل به منبعی برای تامین انرژی کنیم.»

محققان متوجه شده اند که در اثر مالش این پارچه به فیلم پلیمری ساخته شده از مواد آلی، اکتریسسیته تولید می شود. کیم سانگ وو می گوید:«با این الکتریسیته می توان برق یک نمایشگر ال ای دی وال سی دی را تامین کرد، بدون اینکه نیاز به منبع دیگری باشد. همچنین می توان از آن برای ابزار کم مصرفی مثل حسگرها هم استفاده کرد.»

طراحان کره ای می گویند این پارچه هوشمند مردم را با وسایل مورد استفاده روزمره، مرتبط می کنند.

کیم سانگ وو می گوید: «چنانچه فناوریهای مربوط به اینترنت در آینده بیشتر پیشرفت کنند، حسگرهایی خواهیم داشت که با پوست انسان در تماس مستقیم هستند و این پارچه می تواند تبدیل به منبعی برای تامین انرژی این حسگرها شود.»

این پارچه به راحتی تا می شود و ممکن است روزی بتوان از آن برای شارژ کردن تلفن همراه به هنگام راه رفتن استفاده کرد.

حسگرهایی برای کنترل محیط اطراف

محققان فنلاندی شرکت وی تی تی، حسگرهای هوشمندی طراحی کرده اند که اطلاعات را از محیط اطراف می گیرد و آن را مستقیما به تلفن هوشمند می فرستند. طراحان می گویند که از این ابزار می توان برای دزدگیر، کنترل کودک یا روشن کردن مسیر استفاده کرد.

قابلیت اتصال با محیط اطراف، ارسال و دریافت داده ها با شبکه های ارتباطی، از طریق فناوری “اینترنت اشیاء” میسر است که مفهمومی جدید و روبه رشد در دنیای فناوری و ارتباطات است.

طراحان این حسگرهای هوشمند می گویند که بهترین کاربرد این ابزار، کنترل و نظارت بر محیط است. مثلا می توان یک لامپ ال ای دی در زنگ خطر نصب کرد که داده ها و اطلاعات هر نوع حرکت غیر عادی در خانه را در طول روز به دستگاه هوشمند منتقل کند.

یکی دیگر از کاربردهای این ابزار، نظارت و کنترل کودک است. والدین می توانند با کمک این ابزار، اطلاعاتتی نظیر دمای بدن کودک، تنفس و تغذیه او را روی تلفن هوشمند خود دریافت کنند.

شرکت فنلاندی قصد دارد با افزوردن قابلیتهای جدید به این ابزار هوشمند، موارد استفاده از آن را بیشتر کند. طراحان می گویند شاید در آینده بتوان از این حسگرهای هوشمند بعنوان راه حلی برای صرفه جویی در مصرف برق خیابانها استفاده کرد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme