فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

«قلب روی تراشه»، سیستمی برای کار سلولهای ماهیچه قلب بیرون از بدن

«قلب روی تراشه»، سیستمی برای کار سلولهای ماهیچه قلب بیرون از بدن

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، زیست مهندسان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی موفق شدند برای اولین بار سیستمی بسازند که به یاخته های قلب انسان امکان می دهد، خارج از بدن کار کنند.

آنوراگ ماتور یکی از محققان این دانشگاه می گوید: «این نخستین بار است که قلب انسان در سیستمی کار می کند که با بیشترین دقت ممکن فیزیولوژی بدن انسان را بازمی سازد.»

دانشگران دانشگاه کالیفرنیا این سیستم را «قلب روی تراشه» نامیده اند. سیستم با چندین لایه یاخته ساخته شده است. این سلولها از سلولهای بنیادی انسان که توانایی تبدیل به انواع یاخته ها را دارند، رویانده و بعد روی بُره (قطعه) نازک سیلیسیوم قرار داده شده اند. سپس برای آنکه بتپند میکروکانالهای شاره ای، بسیار نازک (نازک تر از موی انسان) مواد غذایی و همچنین دارو برای آزمایش را به یاخته ها می رسانند.

کوین هیلی یک زیست مهندس و متخصص علم مواد می گوید: «اینها شریانهای مصنوعی هستند که شبیه به شریانهای خون عمل می کنند. مایعی را که قصد داریم به یاخته برسانیم از راه این کانالها به یاخته می رسانیم. یاخته در مایع غرق می شود. به سلولها کافئین می رسانیم و ضربان قلب روی تراشه تند می شود. همین طور به آنها آدرنالین می رسانیم که ضربان قلب را تند می کند.»

قلب روی تراشه ابزاری به دست می دهد که می توان آن را با استفاده از یاخته های انسانی برای ساخت مدل بیماریهای مختلف انسان تغییر داد و می تواند در کار آزمودن داروهای جدید ابزاری انقلابی باشد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme