فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

واکر روباتیک جهت کمک به سالمندان

واکر روباتیک جهت کمک به سالمندان

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، چگونه می توان به افراد مسن کمک کرد تا راه خودشان را در محیطی جدید که برایشان ناشناخته است پیدا کنند؟

در موزه علوم ترنتو در شمال ایتالیا، ویتاریو باسو ۹۱ ساله، در یک تجربه علمی غیر معمول شرکت کرده است. او به آزمایش یک واکر روباتیک می پردازد.

او می گوید: «این واکر روباتیک همانند یک سیستم جی.پی.اس می ماند. شبیه همان جی.پی.اسی که پسرم در ماشینش دارد. به راحتی من را راهنمایی می کند و کمک می کند که راهم را گم نکنم. مسیر درست را به من نشان می دهد و من بدون ترس می توانم راه بروم.»

این واکر بی سیم، اطلاعات مربوط به محیط اطراف کاربر را به دست می آورد تا او را در انتخاب هایش راهنمایی کند.

این دستگاه مجهز به حسگر، دوربین، سیستم تشخیص مانع و اجزای نرم افزاری است و هدف آن گسترش زندگی مستقل افراد مسن به خارج از خانه است.

السیو کلمبو، محقق کامپیوتر در دانشگاه ترنتو می گوید: «الگوریتم های داخلی تمام اطلاعات حسگرهای تعبیه شده درون واکر را دریافت می کنند و ضمن تحلیل این داده ها به ویتوریا و دیگر استفاده کنندگان مسیری را پیشنهاد می دهند که احتمال زمین خوردن را در برخورد با موانع کاهش می دهد. به عنوان مثال این سیستم تلاش می کند تا از موانع محیطی و یا برخورد با افرادی که متوجه حضور فرد مسن و واکرش نشده اند اجتناب ورزد.»

اما بخشهای مختلف این فناوری در کجا و چگونه توسعه یافته و ترکیب شدند؟

در دانشگاه ترنتو مهندسان مشغول مجهز کردن واکر به فناوریهای حسی و شناختی، همراه با ظاهری آسان جهت استفاده هستند. این راه حلها سپس توسط افراد داوطلب مورد آزمایش قرار می گیرند.

هربرت شوستر، یکی از این داوطلبان می گوید: «با استفاده از این دستگاه شما در پیاده رو و یا هنگام عبور از خیابان امنیت بیشتری خواهید داشت…فکر کنم دستگاه خوبی است و وقتی به مرحله تولید رسید و افراد مسن توانستند آن را بخرند یا با قیمتی مشخص آن را اجاره کنند فوق العاده خواهد بود.»

دانشمندان امیدوارند که بتوانند واکر روباتیک را با قیمتی کمتر از دو هزار یورو به بازار عرضه کنند.

مجهز کردن این دستگاه به فناوری پیشرفته کار آسانی نبوده و محققان برای دست یابی به آن از ترفندهایی خاص استفاده کرده اند.

لوییجی پالپولی، مهندس کامپیوتر در دانشگاه ترنتو می گوید: «ما تلاش کردیم که آن را به شکلی طراحی کنیم که مقرون به صرفه باشد. سیستم های هوشمند کار گذاشته شده، برنامه حسابگر قدرتمند ولی ارزانی دارند. این واکر همچنین می تواند با سیگنالهای بدون سیم سایر حسگرها و دوربین های محیط اطراف ارتباط بگیرد. این امر توانایی ما را در افزایش ظرفیت سیستم با قیمت ارزان افزایش می دهد. ما نباید به این واکر روباتیک، به عنوان جایگزینی برای پرستاران نگاه کنیم. این دستگاه تنها یک مکمل خواهد بود. به عنوان مثال می توانیم تصور کنیم که از این واکرها در خانه سالمندان استفاده شود. یک پرستار می تواند از دهها استفاده کننده این فناوری مراقبت کند.»

محققان می گویند این فناوری بین دو تا سه سال دیگر به بازار راه می یابد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme