فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

دانشمندان درصدد تولید مورفین از شکر هستند

دانشمندان درصدد تولید مورفین از شکر هستند

به گزارش فراسو به نقل از عصرایران، شکر جزو مواد غذایی است که هر روز از آن استفاده می‌کنیم، اما دانشمندان کاربرد دیگری برای این ماده‌ی خوراکی یافته‌اند. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که می‌توان از طریق شکر، مورفین تولید کرد. مورفین ماده‌ای است که از پالایش هرویین به دست می‌آید.

 

تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد که می‌توان از شکر، مورفین تولید کرد. براساس اطلاعات منتشر شده، در صورتی که نوعی از مخمر اصلاح شده در طی یک فرآیند ژنتیکی در معرض شکر قرار داده شود، می‌توان از آن، ماده‌ی مخدر استخراج کرد. محققان در دانشگاه برکلی کالیفرنیا و دانشگاه کونکوردیا در کانادا این نظریه را ارائه کرده و نشان داده‌اند که می‌توان از شکر مورفین به دست آورد. هدف از تولید مورفین از شکر توسط دانشمندان، ایجاد فرآیندی است که بتوان محصول دارویی ارزان‌تر و تاثیرگذارتری را تولید کرد که خاصیت اعتیادآور کمتری را نیز به همراه داشته باشد. مورفین تولید شده طی این فرآیند توسط کمپانی‌های داروسازی در مسکن‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

هرچند شماری از دانشمندان موافق ترویج استفاده از چنین روشی برای تولید مورفین هستند، در مقابل گروه دیگری نیز نگرانی‌هایی را در مورد سواستفاده از این روش برای تولید مواد مخدر مطرح کرده‌اند. براساس گزارش منتشر شده توسط نیویورک تایمز، تولید ماده‌ی مخمر مورد استفاده برای تولید مورفین توسط شکر، نیاز به دانش فنی بالایی دارد و افراد نمی‌توانند همچون ماده‌ی مخمر مورد استفاده برای تولید مشروبات الکلی، این فرآیند را در پارکینگ منازل خود انجام دهند و از این‌رو امکان تهیه‌ی ماده‌ی مخمر از شکر توسط افراد عادی بسیار پایین است. نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کرد، این موضوع است که هنوز این ایده در مقیاس آزمایشگاهی است و هیچ دانشمندی از آن برای تولید دارو بصورت تجاری استفاده نکرده است.

دانشمندان در نظر دارند تا با مخفی نگه داشتن موارد مورد نیاز برای تهیه‌ی مخمر مورد اشاره، تنها اجازه‌ی دسترسی به فرمول و طرز تهیه‌ی آن را در اختیار دانشمندانی قرار دهند که مجوز لازم برای اینکار را دارند. هر دو گروه قانون‌گذاران و دانشمندان روی این موضوع اتفاق نظر دارند که در صورت بروز مشکل، مسائل پیش آمده می‌تواند موفقیت این یافته را زیر سوال ببرد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme