فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

سامانه ضدعفونی هوشمند

سامانه ضدعفونی هوشمند

تمامی کارکنان بخش بیماری های عفونی و گرمسیری در بیمارستان شمال مارسی (Hopital Nord de Marseille) به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز،به باید مانند کارکنان هر بیمارستان دیگری در فرانسه، از یک قانون ساده پیروی کنند: ضدعفونی کردن دست ها با محلولی از آب و الکل.
اما بعضی اوقات افراد این نکته را فراموش می کنند. بنابراین در این بخش، رعایت ضدعفونی کردن دست ها با یک دستگاه خودکار به نام مِدی هند ترک (Medi-HandTrac) انجام می شود.

پرفسور فیلیپ بروکی، رئیس بخش بیماری های عفونی و گرمسیری، از سال ۲۰۱۳ در حال آزمایش کردن این سیستم است. این سیستم با کارگذاشتنِ یک تراشه در کفشِ کارکنان آنان را تحت نظر می گیرد و به این ترتیب تعداد دفعاتی را که از دستگاه ضدعفونی کننده استفاده می کنند ثبت می کند.

پرفسور فیلیپ بروکی می گوید: «مدار ردیاب زیرِ کف اتاق قرار دارد و به این ترتیب می تواند کفش هایی را که یک تراشه در آنها جاسازی شده شناسایی کند. هر تراشه به نام یکی از کارکنان ثبت شده و سامانه می داند که او در محدوده این ردیاب قرار دارد. وقتی فرد از محلول آب و الکل استفاده می کند، پیامی به همان سامانه ردیابی فرستاده می شود، به این ترتیب می فهمیم که فرد از محلول استفاده کرده است.»

پرفسور بروکی در اتاق بیماران نیز از محلولی قابل ردیابی استفاده می کند.

او توضیح می دهد: «اینجا یک ماشین دیگر داریم، چراکه برای پیروی از دستورالعمل پنج مرحله ای سازمان بهداشت جهانی، باید دست هایمان را پیش از تماس با بیمار هم ضدعفونی کنیم. یعنی پیش از ورود به محدوده ای که در واقع “محدوده ایمن” محسوب می شود، باید دست هایمان تمیز شده باشند.»

وقتی در سال ۲۰۱۳، بخش بیماری های عفونی و گرمسیری، نخستین بار این سامانه را آزمایش کرد، میزانِ عملکرد درست افراد ۲۰درصد بود، اما حالا به گفته پروفسور بروکی بین ۴۰ تا ۶۰ درصد در نوسان است. او می گوید که داده های جمع آوری شده توسط این سامانه درک بهتری از مشکل عفونت های درون-بیمارستانی به ناظران می دهد و سبب بهبود رعایت اصول بهداشت در بیمارستان ها می شود.

در این بیمارستان، داده ها بهبود آشکاری را به هنگام کار فردی و گروهی نشان می دهند. دکتر بروکی به عنوان رئیس این بخش، اکنون به نصب یک سامانه هشداردهنده فکر می کند، سامانه ای که در صورت غفلتِ کارکنان در ضدعفونی کردن دست ها، خود به خود به کار می افتد.

او همچنین درباره یک ابتکار دیگر می افزاید: «ما یک سیستم پیامک راه اندازی کردیم که به داوطلبانی از میان کارکنان پیامک می فرستد. بنابراین هر ۱۵ روز یکبار به دو گروه متفاوت که در دو شیفت مختلف کار می کنند یک پیامک فرستاده می شود که میزان تمیز بودن دست ها را به ما اعلام می کند. این رقم دقیق نیست بلکه نشان می دهد که آیا پیشرفتی داشته ایم، یا برعکس افت کرده ایم.»

این سامانه توسط یک شرکت فرانسوی متخصص الکترونیک و مهندسی کامپیوتر به نام میکرو بی (Micro Be) طراحی شده است. دکتر «سرژ تِرنوار»، مدیر این شرکت می گوید که آنها پیش از طراحی سامانه کنونی بر روی تراشه ها و کفش های مختلفی کار کرده اند.
دکتر ترنوار می افزاید: «کاری که انجام می دهیم آن است که شکافی در کفش ایجاد می کنیم، تراشه را وارد آن می کنیم و شکاف را دوباره با چسب ضد آب می بندیم. اما چرا کفش؟ برای آنکه کفش بخشی از پوشش کاملاً شخصی کارکنان بیمارستان است.»

پروفسور بروکی بر این باور است که تا کنون این بهترین سامانه ای است که می تواند میزان عفونت های درون-بیمارستانی را در فرانسه و جهان کاهش دهد.

او می گوید: «بخشِ ما بزرگترین مشتری این دستگاه است و در عین حال تنها بیست درصد از ما از ضدعفونی کردن درست پیروی می کردیم. پس در واقع می شود گفت که در جاهای دیگر، یعنی نه تنها در بیمارستان های عمومی، بلکه در همه بیمارستان ها در فرانسه و در دنیا، ما دست هایمان را نمی شوییم، دست هایمان را ضدعفونی نمی کنیم و احتمالا این اصلی ترین دلیل آن است که نمی توانیم با عفونت های درون-بیمارستانی مبارزه کنیم.»

براساس آمارِ وزارت بهداشت فرانسه، عفونت های درون-بیمارستانی سالانه نزدیک هشتصدهزار نفر را در فرانسه مبتلا می کنند.

این وزارت خانه همچنین می افزاید که بی دقتی در رعایت بهداشت دست، به همراه دستورالعمل های بهداشتی محیط، هر سال به مرگ بیش از ده هزار تن در این کشور می انجامد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme