فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

تانزانیا ؛ روبات پرنده برای حفاظت فیلها از خطر

تانزانیا ؛ روبات پرنده برای حفاظت فیلها از خطر

روبات پرنده بر فراز پارک ملی تارانگیره در تانزانیا با هدایت فیل ها آنها را از خطر دور می کندگزارش فراسو به نقل از یورونیوز،
صدای این روبات پرنده مثل صدای زنبور است که فیل ها را می ترساند و آنها را از محل سکونت انسان ها دور می کند. فیل ها در مناطق مسکونی گاهی مجروح و حتی کشته می شوند.

فیل ها گاهی توسط انسانها مسموم شده و گاهی با نیزه یا تیروکمان کشته می شوند. گاهی هم نگهبان های پارک مجبور می شوند فیل هایی را که وارد محله های مسکونی یا کشت و زرع شده اند، با تیراندازای از پای در آورند.
این فناوری پرنده، روش جدیدی برای حفاظت از فیلهایی است که در پارکهای ملی و مناطق طبیعی حفاظت شده در آفریقا زندگی می کنند.

نادیا دِسوزا، کارشناس تنوع زیستی و حیات وحش می گوید در آزمایشهای اولیه، توانایی این ابزار در هدایت فیل ها اثبات شده است.
وی می افزاید: «تا کنون فیل ها خیلی خوب واکنش نشان داده اند. یعنی در آزمایش هایی که تا کنون انجام داده ایم، فیل ها به سرعت از روبات پرنده دور شده اند، چه در دشت باز بوده اند، و چه در بین کشتزارها. نتایج آزمایش بسیار مثبت بوده است اما نیاز به داده های بیشتر داریم تا داده هایمان از نظر آماری قابل اطمینان باشند.»

دیوید اولسون زیست شناس است و می گوید فیل ها حیواناتی باهوش هستند و پس از مدتی به صدای روبات پرنده که مثل صدای زنبور است عادت خواهند کرد. از این رو، به نگهبانهای پارک آموزش داده می شود که روبات های پرنده را با پودر فلفل (چیلی) به پرواز در آورند. زیرا فیل ها از پودر فلفل بدشان می آید.

دیوید اولسون می گوید: «من فکر می کنم فیل ها آن قدر باهوش هستند که بدانند شب هنگام که در کشتزار مشغول خوردن هندوانه و ذرت هستند زنبورها یک جا جمع نمی شوند. فیل ها خیلی زود به این صدا عادت خواهند کرد و به همین دلیل، این امکان را بررسی می کنیم که با پخش کردن مقادیر کم پودر فلفل در هوا به آنها هشدار دهیم.»

مدیران حیات وحش پارک ملی تارانگیره دریافته اند که استفاده از این روبات های پرنده میزان خطری که هم نگهبان ها و هم فیل ها را تهدید می کند، کاهش می دهد. هر چه بیشتر نگهبان ها بتوانند با دریافت آموزش های لازم روبات های پرنده را برای هدایت فیل ها به کار ببرند، کمتر مجبور خواهند شد با فیل ها رو در رو شوند و خطرات ناشی از این برخوردها کمتر خواهد شد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme