فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

سامانه ای برای شارژ خودروهای الکتریکی بدون استفاده از کابل

سامانه ای برای شارژ خودروهای الکتریکی بدون استفاده از کابل

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، آیا می توان وسایل نقلیه برقی را بدون استفاده از کابل شارژ کرد؟ در ساراگوسای اسپانیا دانشمندان پروژه ای اروپایی، سامانه ای برای شارژ خودروهای الکتریکی ایستگاهی طراحی و آزمایش کرده اند که هیچ شباهتی به ایستگاه های قبلی ندارد. وسایل نقلیه برقی در عرض ۲۰ دقیقه بدون استفاده از سیم شارژ می شوند.

لورد گارسیا، مهندس صنایع می گوید:«سیستم با سیم پیچ هایی کار می کند که زیر آسفالت ایستگاه شارژ قرار داده شده اند. فناوری ای به کار رفته، فناوری القایی است. این سیم پیچ ها از شبکه برق انرژی می گیرند. وقتی خودرو در وضعیت درست روی ایستگاه شارژ قرار بگیرد، ارتباط بین سیم پیچ ها و خودرو برقرار و برق به خودرو منتقل می شود. سیستم خیلی انعطاف پذیر است و از بخشهای (مدول) قابل تعویض شکل گرفته است. خودرو، مینی بوس یا اتوبوس های الکتریکی را می توان در این ایستگاه ها شارژ کرد.»

محققان معتقدند که شارژ کردن براساس القای الکترومغناطیس، در مقایسه با شارژ کردن با کابل ساده تر، امن تر و مقاوم تر در برابر خرابکاری است و به اندازه ایستگاههای شارژ کابلی بدمنظره نیست.

خوزه فرانچسکو سانز اوسوریو، مهندس صنایع می گوید: «تا جایی که به مدارهای الکترونیک طرح مربوط می شود، ۹۹ درصد تمام قابلیت هایی را که در نظر داشتیم طراحی کرده و ساخته ایم. کاری که مانده است به سیم پیچ ها مربوط می شود و در این زمینه عقب هستیم. باید تولیدکنندگان سیم پیچ پیدا کنیم که پروژه برایشان جالب باشد. اما نوآوری هایی که در طراحی این سیم پیچ به کار برده شده یافتن شرکت های سازنده را دشوار کرده است.»

این ایستگاه شارژ را پژوهشگران طرحی اروپایی موسوم به “ آن پلاگد (بدون سیم)” طراحی کرده اند که یکی از اهدافش پذیراندن خودروهای الکتریکی در جامعه است.

مسئول هماهنگ کننده طرح از چالش های پروژه می گوید: «در وهله اول مسئله ارتباط بین خودرو و زیرساختها یعنی شبکه ایستگاه های شارژ مطرح است، یعنی خودرو چطور باید ایستگاه های مختلف شارژ را پیدا کند و کارکردش با همه این ایستگاه سازگار باشد. دوم، مسئله انتقال انرژی مطرح می شود. چگونه باید خودرویی را که توان موتورش۳.۷ کیلووات است در ایستگاه شارژ ۵۰ کیلوواتی شارژ کرد. در وهله آخر، هم باید مسئله مستقر کردن درست خودرو در ایستگاه شارژ را حل می کردیم. یعنی باید سیم پیچها زیر سطح ایستگاه شارژ درست زیر خودرو قرار بگیرد. این استقرار صحیح تأثیر زیادی در بازدهی عمل شارژ دارد.»

دانشمندان پروژه، به فکر رانندگان هم بوده و سیستمی طراحی کرده اند که به رانندگان کمک می کند، وسیله نقلیه شان را دقیقاً روی سیم پیچ ها قرار دهند تا انرژی به هدر نرود. برای این کار لازم بود که میدان های مغناطیسی را به حساب بیاورند و اپتیک یاد بگیرند و الگوریتم بسازند.

یورگه کوفن، مهندس الکترونیک که با این طرح همکاری می کند، می گوید: «با کمک یک دوربین، و یک سامانه بازشناسی با امواج رادیویی می توانیم بخوبی راننده را به سمت محل شارژ هدایت کنیم.»
محققان طرح می گویند که در حال حاضر باید قابلیتهای اتصال به این ایستگاه شارژ را توسعه دهند

برای افزایش پتانسیل (ولتاژ) ایستگاه های شارژ و ممکن کردن اتصال و شارژ خودرو در ایستگاه های مختلف، هنوز نیاز به پژوهش بیشتر است.

خوزه فرانچسکو سانز اوسوریو، مهندس صنایع می گوید:«فرکانس برقی که در اینجا استفاده می کنیم، ممکن است با فرکانس برق کشورهای دیگر متفاوت باشد. باید بین این فرکانسها هماهنگی ایجاد کنیم. در مورد اندازه سیم پیچ، هم به توافق برسیم. در این صورت سامانه در همه جا قابل استفاده خواهد بود.»

چالش بعدی دانشمندان این طرح این است که چگونه سامانه ای برای شارژ دینامیک خودرو طراحی کنند، سیستمی که با آن بتوان وسیله نقلیه را در حال حرکت شارژ کرد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme