فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

معرفی آلیاژی که می تواند میلیون‌ها بار تغییر شکل دهد

معرفی آلیاژی که می تواند میلیون‌ها بار تغییر شکل دهد

به گزارش فراسو به نقل از عصرایران، دانشمندان موفق به تولید آلیاژی با حافظه بلند مدت شده اند. حافظه بلند مدت این آلیاژ تنها برای بازگشت به شکل اصلی، بدون در نظر گرفتن این که چه میزان خم و پیچ و تاب در آلیاژ ایجاد شده است، کاربرد دارد.

 

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، این آلیاژ جدید که از عناصر فلزی نیکل، تیتانیوم و مس ساخته شده دارای ویژگی است که به نام "خستگی فوق العاده کم" شناخته می شود. بر همین اساس، این آلیاژ می تواند میلیون ها بار بدون آن که شکل اصلی خود را از دست دهد، تغییر شکل دهد. زمانی که این آلیاژ خم می شود، شکل جدید خود را تا زمانی که با کمک گرما به حالت اولیه خود باز گردد، حفظ می کند.

به گفته پروفسور "مانفرد ووتینگ" از دانشگاه مریلند، به طور معمول آلیاژهای دارای حافظه تغییر شکل، شکل اصلی خود را یک بار و یا در نهایت چند بار باز می یابند. اما ویژگی جالب توجه آلیاژ جدید که می تواند به شکل اصلی خود باز گردد به لطف پیکربندی اتمی اتم های نیکل، تیتانیوم و مس حاصل می شود که به دو روش مختلف خود را مرتب می سازند و بارها و بارها می توانند بین خود تعویض شوند.

ووتینگ این آلیاژ جدید را در چرخه 10 میلیون خم شدن و بازگشت به حالت عادی قرار داده که انجام آن برای انسان غیر ممکن است. در نتیجه، از یک ماشین کوچک استرس-کشش استفاده شده است تا روند خمش و بازگشت به حالت عادی به صورت خودکار انجام شود.

تکمیل این چرخه به چند هفته زمان نیاز داشته و انجام آن با توجه به شرایط دما دشوارتر بوده است. برای گرمایش و سرمایش فلز به میزان 10 میلیون بار دانشمندان از یک کوره تخصصی استفاده کرده اند و طی چند هته آزمایش انجام شده است.

کاربردهای خلاقانه بسیاری برای استفاده از آلایژ خم‌پذیر پیشنهاد شده که از آن جمله می توان به استفاده در بال هواپیماها، پنل های خورشیدی در یک فضاپیما و یا حتی به عنوان دریچه مصنوعی قلب اشاره کرد. به گفته ووتینگ، در یخچال فریزر کمپرسور بکار گرفته می شود تا فشرده سازی و گسترش یک مایع از طریق فاز انتقال را انجام دهد. حتی به جای این مایع نیز می توانیم از این آلیاژ جدید استفاده کنیم.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme