فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ایمپلنت‌هایی برای بیماران سایبورگ

ایمپلنت‌هایی برای بیماران سایبورگ

به گزارش فراسو به نقل از عصرایران، پزشکی مدرن روش های مختلفی را در زمینه بیونیک ارائه می کند. در حال حاضر، با کاشت دستگاه های الکترونیکی می توان سیستم عصبی را تحریک کرد، حواس را باز گردانند، داروها را در بدن منتقل کرد، و ممکن است در آینده نزدیک تمامی اندام ها را جایگزین کرد. در ادامه چند نمونه از فناوری های سایبورگ - ترکیب انسان و ماشین - که از پیشرفت های صورت گرفته در قدرت پردازش، باتری ها و حسگرها سود برده و به این دستگاه ها اجازه می دهند با درمان‌ها سازگار شوند را معرفی می کنیم.

 مغز

پیش‌تر، پزشکان از محرک های مغزی عمیق برای کاهش لرزش های بیماری پارکینسون استفاده کرده اند و در حال بررسی کاربردهای آنها برای افسردگی و اختلالات دیگر هستند. یک ایمپلنت جدید از شرکت مدترونیک به نام اکتیو PC+S، ممکن است بینش و اطلاعات جدیدی را برای پژوهشگران به همراه داشته باشد. هنگامی که محرک هایی تولید نمی شوند، این امپلنت سیگنال های مغز را ثبت می کند و اطلاعاتی را فراهم می کند که ممکن است به پزشکان در درک چگونگی ایجاد بیماری های عصبی کمک کند.

وضعیت: در حال آزمایش، تایید شده در اروپا

چشم

برای بازگرداندن بینایی به افراد نابینا ایمپلنت آرگوس II از شرکت سِکِند سایت با دوربین ویدیویی خود اقدام به ثبت تصاویر کرده و با 60 الکترود بسیار کوچک شبکیه چشم را تحریک می کند تا به بیمار در تشخیص جنبش و اشکال کمک کند. این محصول برای افراد مبتلا به بیماری هایی که انحطاط سلول های گیرنده نور را موجب می شوند، کاربرد دارد.

وضعیت: موجود در بازار

گوش

نسل بعدی ایمپلنت حلزون گوش ممکن است دستگاهی به طور کامل کاشتنی از آزمایشگاه فناوری میکروسیستمز ام‌آی‌تی باشد که بی نیاز از میکروفن خارجی و منابع نیرو کار می کند. این ایمپلنت صدا را با یک حسگر پیزوالکتریک که ارتعاشات طبیعی گوش میانی را شناسایی می کند، دریافت کرده و سپس عصب شنوایی را تحریک می کند.

وضعیت: تجربی

قلب

تا به امروز، تقریبا تمامی قلب های مصنوعی برای پمپاژ خون تنها زمانی که فرد مبتلا به نارسایی قلبی در بیمارستان منتظر عمل پیوند قلب است مورد استفاده قرار گرفته اند. اما به زودی، بیماران می توانند با یک قلب جدید از شرکت کارمات به خانه بروند که عمری چند ساله خواهد داشت و از ریزپردازنده ها و حسگرها استفاده می کند.

وضعیت: در حال آزمایش

اعضای بدن

سربازان قطع عضو با الکترودهایی که اطراف اعصاب در بازوهایشان کار گذاشته شده اند، احساس را از حسگرهای تعبیه شده در دست های مصنوعی خود باز یافته اند. پژوهشگران در دانشگاه کیس وسترن ریزرو و مرکز پزشکی لوئیس استوکس کلیولند سیستمی را توسعه داده اند که اطلاعات حسگرها را به الگوهای تحریک تبدیل می کند که از طریق اعصاب به سوی مغز حرکت می کنند.

وضعیت: تجربی

ستون فقرات

محرک عصب جدید مرکز سنت جود مدیکال پالس های الکتریکی را به نخاع ارسال می کند تا در سیگنال هایی که موجب درد مزمن می شوند، اختلال ایجاد کند. این نخستین دستگاهی است که قابلیت بروزرسانی دارد و از از این رو نرم افزار جدید می تواند بر اساس توسعه روش های درمانی جدید توسط پژوهشگران به آن اضافه شود.

وضعیت: موجود در بازار

مثانه

ایمپلنت های موجود در بازار با تحریک عصب ساکرال با بهبود کنترل مثانه برای درمان بی اختیاری مورد استفاده قرار می گیرند. پژوهشگران آمریکایی یک حسگر فشار قابل کاشت برای مثانه را توسعه داده اند که محرک را آغاز خواهد کرد.

وضعیت: تجربی

تخمدان

تراشه تحویل دارو ساخت شرکت میکروچیپ بایوتک مقادیر اندک از هورمون کنترل بارداری را به صورت روزانه و تا 16 سال از زمان کاشت در زیر پوست خانم ها آزاد خواهد کرد. در صورت تمایل به بارداری، این ایمپلنت قابلیت خاموش شدن با کنترل از راه دور را دارد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme