فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

نگاهی به مخترعان برتر اروپایی در سال ۲۰۱۵

نگاهی به مخترعان برتر اروپایی در سال ۲۰۱۵

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، مراسم اهدای دهمین دوره جوایز مخترعان اروپایی روز یازدهم ژوئن در شهر پاریس برگزار شد. این جوایز هر سال توسط اداره ثبت اختراعات اروپا با همراهی با کمیسیون اروپا اهدا می شود.

هیئت داوران بین المللی متشکل از شخصیتهای مهم در حوزه های صنعت، علوم و رسانه ها ۱۵ نامزد دور نهایی را از بین صدها نامزد انتخاب کرده اند. شش جایزه در شش مقوله مختلف به مخترعان داده شد.

جایزه یک عمر تلاش به آندریاس مانتز از سوییس داده شد. او فناوری میکروآزمایشگاه (آزمایشگاه کوچک) روی تراشه را اختراع کرده است. در نتیجه پژوهشهای او، اینک آنالیزهای پیچیده پزشکی، زیست شناختی، یا شیمیایی را می توان بسرعت و با بازدهی خوب با ریزتراشه هایی که اندازه شان از چند میلی متر بیشتر نیست، انجام داد. فناوری آزمایشگاه روی تراشه را همچنین می توان برای تشخیص بیماری هایی مانند ایدز، مالاریا، تب دنگی و بیماریهای ژنتیکی در مناطق دورافتاده و فقیر به کار برد.

آندریا مانز می گوید: «ایده اصلی [فناوری] آزمایشگاه روی تراشه این است که در یک محیط کوچکتر همه فرآیندها سریع تر انجام می شود. به این می گویند قانون مقیاس بندی. مثلا فیل آهسته راه می رود. موش که کوچک است تند راه می رود. برای مولکولها هم به همین ترتیب است. در نتیجه، در سیستم کوچک روی تراشه، تحلیل با سرعت خیلی بیشتر انجام می شود.»

جایزه مدیریت شرکت های نوپای کوچک و متوسط، به “لارا وانت ویر“، متخصص زیس شناسی موکلولی از هلند تعلق گرفت. او آزمونی ژن پایه اختراع کرده است که درمان سرطان پستان را برای هر بیماری ممکن می کند و به زنانی که در مراحل اول بیماری هستند، امکان تشخیص این را می دهد که آیا شیمی درمانی واقعاً لازم است یا نه.

ماماپرینت یک تست تشخیصی سرطان سینه است که میزان خطر متاستاز در بیمار را مشخص می کند. این فناوری که در سال ۲۰۰۷ ارائه شد تا کنون در درمان ۴۰ هزار زن به کار گرفته و باعث شده است که امروزه بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از تعداد زنانی که باید شیمی درمانی های طولانی را تحمل کنند، کم شود.

لورا وانت ویر درباره مزیت آزمون تشخیصی ماماپرینت می گوید: «اگر خطر بازگشت بیماری کم باشد، زنان می توانند از شیمی درمانی صرف نظر کنند. یعنی مجبور نخواهند بود اثرات جانبی شیمی درمانی را که زندگی روزمره آنها را تا یک سال مختل خواهد کرد، تحمل کنند. زنانی که به شیمی درمانی نیاز دارند می دانند که این تصمیم بر اساس تست ماماپرینت بوده است.»

جایزه حوزه صنعت هم مشترکا به فرانتس آمتمان، اتریشی و فیلیپ موگار فرانسوی به خاطر کارهایشان در زمینه ارتباط حوزه نزدیک (NFC) تعلق گرفت. ارتباط حوزه نزدیک فناوری امن و بدون تماس فیزیکی برای انتقال داده ها، بین ابزارهای الکتریکی سیار است.

اختراع آنها طیفی از امکانات جدیدی برای ابزارهای سیار (همراه) به وجود می آورد. مثلا می توان از این ابزارها مثل کیف پول مجازی استفاده کرد، با آنها خانه های هوشمند را کنترل کرد، یا به نواحی امن دسترسی داشت.

در باره تفاوت این فناوری با بلوتوث و وای فای، فرانتز آمتمان در پاسخ می گوید: «این فناوری با ابزارهای کنش پذیر هم کار می کند، یعنی ابزارهایی که باتری ندارند. کافی است آن را لمس کنید و آدرس اینترنتی که به شکل برچسب الکترونیکی در دستگاه ذخیره شده است، از دستگاه گرفته می شود.»

در حوزه «پژوهش» هم از کار لودویک لیبلر فرانسوی برای اختراع رده جدیدی از پلاستیکهای قابل بازیافت قدردانی شد.

یان فریزر (از استرالیا) و جیان ژو فقید (از چین) هم برای اختراع اولین واکسن سرطان دهانه رحم جایزه منتخب مردم را دریافت کردند.

جایزه ویژه «کشورهای غیراروپایی» به سومیو ای ایجیما، آکیرا کوشیو، و ماساکو یوداساکو از ژاپن برای کشف نانولوله های کربن، اهدا شد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme