فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

آیا میکروب ها درخت حیات را تغییر می دهند؟

آیا میکروب ها درخت حیات را تغییر می دهند؟

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: هنگامی که درباره درخت حیات اندیشه می کنید تصویری که در ذهن شما نقش می بندد احتمالا بیشتر با حیوانات، گیاهان و شاید برخی قارچ ها پر شده است. اما این ارگانیزم های چند سلولی تنها بخش کوچکی از حیات روی سیاره زمین را شکل می دهند. در حقیقت، بخش اعظم حیات با فاصله بسیاری حالت میکروبی دارد.

 

 دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، حداقل 35 گروه جدید دیگر از باکتری - از جمله کوچکترین اشکال حیات که تاکنون یافت شده اند - را شناسایی کرده و به گفته آنها این کشف می تواند برای همیشه چگونگی طبقه بندی حیات توسط ما را تغییر دهد.

برای درک میزان شگفتی کشف جدید دانشمندان می توانید این موضوع را مد نظر قرار دهید که شاخه باکتریایی اضافه شده جدید برابر با کل شاخه حیوانی شناخته شده در سیاره زمین است. و این شاخه جدید بی شباهت از هر چیزی محسوب می شود که تا پیش از این شناسایی شده است. آنها شاخه هایی کاملا جدید از درخت حیات هستند.

به گفته "جیل بانفیلد"، مولف ارشد مطالعه دانشگاه کالیفرنیا، این نمایی جدید از درخت حیات است. به طور سنتی، درخت حیات به سه حوزه اصلی آرکی، باکتری و یوکاریوت تقسیم می شود. ما به همراه ارگانیزم های چند سلولی دیگر به حوزه یوکاریوت ها اختصاص داریم زیرا سلول هایمان دارای یک هسته است. ارگانیزم هایی که در گروه های آرکی و باکتری قرار دارند از میکروب های تک سلولی که فاقد هسته هستند، تشکیل می شوند اما هر دو گروه به اندازه کافی از یکدیگر متمایز هستند تا در حوزه هایی کاملا متفاوت طبقه بندی شوند. تنوع زیستی هر دو حوزه سرشار و فراوان است. به عنوان مثال، دانشمندان وجود بیش از 100 شاخه مختلف باکتری را تخمین زده اند.

تعداد شاخه های جدید شناسایی شده جدید توسط دانشمندان برکلی طبقه بندی ارگانیزم های شناخته شده توسط ما را به شیوه ای غیر معمول دستخوش تغییر کرده است. برخی از این باکتری های جدید چنان غیر معمول هستند که ممکن است دانشمندان نیازمند اضافه کردن آنها به حوزه هایی کاملا جدید از حیات جدا از سه حوزه بزرگ پیشین باشند.

اگرچه از وجود بسیاری از گونه های جدید باکتری آگاهی وجود داشت اما آنها هرگز به درستی شناسایی نشده بودند که بخشی از این مساله در نتیجه ناتوانی رشد آنها در آزمایشگاه و همچنین اندازه فوق العاده کوچک بسیاری از آنها بوده است. پژوهشگران برکلی برای نخستین بار قادر به جداسازی و توالی DNA آنها با استفاده از تکنیکی به نام آنالیز متاژنومی شده اند.

میزان تنوع این گروه ها در حوزه باکتریایی و تفاوت این ارگانزیم ها با باقی باکتری ها شگفتی دانشمندان را به همراه داشته است. به گفته "کریستوفر براون" از پژوهشگران حاضر در این مطالعه، تا پیش از این هیچ کس قادر به کنار هم گذاشتن تمام قطعات نبود. در حقیقت، گروه های جدید چنان متنوع هستند که پژوهشگران تخمین می زنند ممکن است بیش از 250 شاخه جداگانه در این بخش وجود داشته باشند. آن چه این مطالعه به ما می گوید این است که بخش بزرگی از باکتری ها و سبک های زندگی باکتریایی بسیار متفاوت از آن چیزی هستند که تا پیش از این فکر می کردیم.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme