فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

کاربردهای ریزتراشه های امواج رادیویی در دست

کاربردهای ریزتراشه های امواج رادیویی در دست

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: ساندرو پورتنر، جوان سویسی برای ورود به آپارتمانش به کلید احتیاج ندارد. یک حرکت ساده دست در مقابل سامانه بازشناسی امواج رادیوی کافیست تا در آپارتمان باز شود. او که شیفته فناوریهای جدید است، در دستش دو ریز تراشه امواج رادیویی کار گذاشته است. به این ترتیب ساندرو به نسل جدیدی تعلق دارد که «انسان بهتر شده» نام گرفته است.

وی می گوید: «راستش نمی گویم که استفاده ازاین فناوری ضروری است، اما من عاشق تکنولوژی هستم و خیلی دوست داشتم این اختراع را آزمایش کنم چون بزودی ممکن است دیگر در دسترس نباشد.»

باز کردن در آپارتمان یا فعال کردن تلفن همراه، برخی از استفاده های این ریز تراشه ها هستند که تعداد مشتریانش هم روز به روز بیشتر می شود.

هر ریز تراشه به اندازه یک دانه برنج است و دور آن را شیشه زیست فعال (بیواکتیو) احاطه کرده است. این تراشه هیچ عارضه ای برای بدن فرد ندارد. حتی کسانی که خالکوبی می کنند می توانند آن را کار بگذارند. یک هنرمند خالکوب می گوید: «حدودا ۷۰ -۸۰ مشتری داشتیم که برای کار گذاشتن این ریز تراشه ها در دستشان اینجا آمدند. مشتری ها بصورت گروهی می آیند. یکی ریزتراشه در دستش کاشته می شود، دیگران می بییند و می آیند و می خواهند همین کار را انجام دهند.»

آما آیا این فناوری واقعا مفید است؟ دنیلا سِرکی، انسان شناس سوییسی می گوید این پرسش به این موضوع به این برمی گردد که شاید آنچه امروز لوکس به نظر می رسد، فردا یکی از نیازهای اصلی به حساب آید.

وی می افزاید: «مفهوم “فایده داشتن” مفهومی است که با گذشت زمان دچار تحول می شود. در جوامع مصرف گرای امروزی، هر روز سقف نیازها بالاتر می رود. چیزهایی که امروز بی استفاده یا حتی مضحک به نظر می رسند، ممکن است فردا یا پس فردا جز کالاهای ضروری به حساب آیند زیرا به این واقعیت عادت کرده ایم که آنها از نظر تکنیکی تحقق پذیرند.»

این ریزتراشه ها در پزشکی کاربرد فراوان دارند. محققان موسسه فدرال فناوری در لوزان سوییس ریز تراشه های امواج رادیویی طراحی کرده اند که مولکولهایی مانند کلسترول را ردیابی کرده و می تواند به بیمار در تنظیم میزان دارو کمک کند.

ساندرو کارارا، یکی از محققان این موسسه می گوید: «مثلا [با این فناوری ] در درمان سرطان می توان میزان داروهای ضد سرطان در بدن را اندازه گرفت و دوز مناسب دارو را برای هر بیمار بدقت تعیین کرد.»

این تراشه ها باعث شایعات فراوانی در اینترنت شد. در سال ۲۰۱۱ در بسیاری از وبگاهها اعلام شد که کاشت این تراشه ها در ایالات متحده آمریکا اجباری خواهد شد، چون باراک اوباما می خواهد آن را برای برنامه بیمه های درمانی و بهداشتی خود به کار ببرد. بعدا معلوم شد این ادعا نادرست و یک شوخی بوده است.

در یک دفتر تجاری در استکهلم، با استفاده از تراشه امواج رادیوی و فقط با حرکت دادن دست، درها باز می شود، اطلاعات مربوط به افراد طرف معامله ردوبدل می شود، و ماشین فتوکپی به کار انداخته می شود. سازندگان تراشه می خواهند بدانند این تراشه چه امکاناتی دارد و چه محصولات و خدماتی را می توان بر اساس این فناوری به وجود آورد.

یکی از کسانی که در این محل کار می کند می گوید: «با این تراشه می توانید درها را باز کنید، می توانید به شکلی امن با استفاده از چاپگرهای ما هر مطلبی را که بخواهید چاپ کنید. می توانید با تلفن همراهتان ارتباط برقرار کنید و کارت تجاری (کارت ویزیت) خودتان را برای هر کسی که ملاقات می کنید بفرستید.»

سازندگان می گویند که چون مقدار فلز درون تراشه بسیار کم است خطر این که تراشه فلزیابها را روشن کند وجود ندارد و در “ام آر آی” یا در نزدیکی کوره های القایی هم مشکلی به وجود نمی آید. احتمال اینکه تراشه به درون بدن کشیده شود هم بسیار ناچیز است چون بافت و پوست آن را در بر گرفته اند.

سازندگان می گویند که این تراشه را بر خلاف تلفن همراه نمی توان ردیابی کرد و مشکلات مربوط به حفظ حریم خصوصی اینجا پیش نمی آید. باید منتظر بود و دید آینده این فناوری چیست.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme