فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

بازسازی پوست مارمولک گکو

بازسازی پوست مارمولک گکو

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: زیست شناسان در کویینزلند استرالیا کشف کرده اند که پوست گونه خاصی از مارمولک گکو، آب را به شکلی طبیعی دفع می کند. گکو خزنده ای از خانواده مارمولک است.

این گونه خاص از غرب ایالت کویینزلند است که روی پوستش الگوهای مربع شکل دارد و یکی از معدود گونه هایی است که چنین توانایی ای دارند. از نزدیک می توان قطرات آب را دید که از پوست مارمولک گکو به خارج می تراود. برآمدگی های بسیار کوچک روی پوست این خزنده که موهای ریز آنها را می پوشاند، آب را جمع می کند و بیرون می راند.

برای این نوع مارمولک که در صحرای استرالیا زندگی می کند، این توانایی بسیار مفید است. بارش در صحرا زیاد نیست. اما در شبهای سرد پس از روزهای گرم و مرطوب، شبنم فراوانی تولید می شود و اگر پوست حیوان دافع آب نبود، کاملا خیس می شد.

پژوهشگران همچنین دریافته اند که پوست این مارمولک با یاخته های انسان سازگار است. دکتر جولانتا واتسون از دانشگاه سانشاین می گوید: «پوست این حیوان می تواند رشد کند در نتیجه می تواند یاخته های پوست انسان یا هر یاخته ای را بپذیرد و می تواند تصور کرد که پوشش بسیار بسیار مناسبی برای بخشهای پیوندی باشد.»

پوست این مارمولک گکو هم مایعات را از خود می راند و هم خودش را تمیز می کند، در برابر گرد و خاک و گرده گل مقاوم است و باکتری در تماس با آن کشته می شود. پوست این گونه مارمولک همچنین سطح مناسبی برای رویاندن سلول های بنیادی انسان است. همه این ویژگی ها در لایه ای بسیار انعطاف پذیر، نازک و با دوام جمع شده است.

لین شوارتسکوف، از محققان دانشگاه جیمز کوک می گوید: «اگر بتوانیم این سطح را به کار بگیریم فواید زیادی برایمان خواهد داشت، چون می شود آن را روی میز عمل یا برای پانسمان به کار برد.»

پژوهشگران مشغول ساخت محصولی هستند که مانند پوست مارمولک گکو باشد. آنها می گویند که اگر بتوانند ساختار پوست را بازبسازند، کاربردهای بالقوه بی شماری در صنعت، علوم، و پزشکی برای آن پیدا خواهد شد.

می توان این نوع پوست را برای بافت پارچه ها یا پوشش هایی با دوام و ضد آب به کار برد. بسیاری از انواع موجود این نوع پارچه ها با الهام و تقلید از طبیعت به وجود آمده اند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme