فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ربات آجرچینی که در دو روز یک خانه می سازد!

ربات آجرچینی که در دو روز یک خانه می سازد!

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: آیا به مدارک بیشتری برای اثبات حضور ربات ها در صنعت و ساخت و ساز نیاز دارید؟ "مارک پیواک"، مهندس استرالیایی، ربات آجرچین تمام اتوماتیکی را توسعه داده است که می تواند تنها در دو روز یک خانه بسازد!

 

ربات آجرچینی که در دو روز یک خانه می سازد!

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، این ربات به نام "هادریان" شناخته می شود و این نام از امپراتوری رومی که دیوارهایی دفاعی در انگلیس ساخت، گرفته شده است. ربات آجرچین هادریان می تواند در 24 ساعت شبانه روز به کار خود ادامه داده و در هر ساعت یک هزار آجر بچیند. این ربات تنها طی یک سال می تواند 150 خانه را بسازد. پیواک مدعی است که پس از یک دوره ده ساله پژوهش و توسعه نخستین ربات آجرچین تمام اتوماتیک جهان را ساخته است.

 

ربات آجرچینی که در دو روز یک خانه می سازد!

آجرچینی یکی از باستانی‌ترین پیشه های بشریت محسوب می شود اما این کار کمرشکن بسیار زمان‌بر است و می تواند آسیب دیدگی کارگران را به همراه داشته باشد. در مقابل، ربات هادریان بدون وقفه فعالیت خود را ادامه داده و از طراحی به کمک رایانه (CAD) سه بعدی برای به حداقل رساندن ضایعات و تضمین دقت به میزان یک صدم در هر اینچ بهره ببرد.

 

این دستگاه از یک طراحی CAD برای تعیین محل و اندازه هر آجر پیش از شکستن آن استفاده می کند و با یک بازوی تلسکوپی 28 متری آجرها را سر جای خود قرار داده و با ملات محکم می کند.

در شرایطی که ربات هادریان می تواند به معنای خانه سازی مقرون به صرفه‌تر در آینده باشد اما تاریخ نشان داده است که اتوماسیون می تواند به از دست دادن شغل نیز منجر شود. با این وجود، به اعتقاد پیواک میانگین سن آجرچین ها رو به افزایش است و جذب نیروی جوان برای انجام چنین کارهایی دشوارتر از گذشته شده است. از این رو، ربات هادریان در مناطقی که با کمبود نیروی کار فعال در این زمینه مواجه هستند می تواند به خوبی قابلیت های خود را نشان دهد.

 

ربات آجرچینی که در دو روز یک خانه می سازد!

 

 

ربات آجرچینی که در دو روز یک خانه می سازد!

 

ربات آجرچینی که در دو روز یک خانه می سازد!

 

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme