فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

آیا تعداد کهکشان‌های گیتی کمتر از انتظار ما است؟

آیا تعداد کهکشان‌های گیتی کمتر از انتظار ما است؟

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: طی 25 سال گذشته، تلسکوپ فضایی هابل این امکان را برای ما فراهم کرده است تا نگاهی عمیق به گیتی داشته باشیم و در حل برخی اسرار مانند سیاه چاله ها که دیرزمانی ذهن انسان را به خود مشغول کرده بودند، کمک کرده است. در همین حال، پرسش های بسیاری نیز به واسطه استفاده از این چشم بیدار در آسمان شکل گرفته اند.

 

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، تلسکوپ فضایی هابل به ما اجازه داده است تا بخش بیشتری از آن چه خارج از جهان ما وجود دارد را مشاهده کنیم و نظریه هایی درباره هزاران کهکشانی که در فواصل دور دست قرار گرفته و به واسطه کم نوری بیش از اندازه تشخیص درست آنها امکان پذیر نیست، شکل بگیرد. اما نتایج پژوهشی جدید به این نکته اشاره دارد که شاید ما تخمینی بیش از انداره از تعداد کهکشان ها داشته ایم.

به گفته "برایان اوشی"، یکی از مولفان مطالعه چاپ شده در نشریه آستروفیزیکال ژورنال لترز، پژوهش صورت گرفته نشان می دهد تعداد کهکشان های کم نور بسیار کمتر از آن چیزی است که پیش‌تر تصور می شد. برآوردهای اولیه تعداد کهکشان های کم نور در عالم نخستین را صدها یا هزاران برابر بیشتر از چند کهکشان پرنوری که می توانیم با تلسکوپ فضایی هابل مشاهده کنیم، تعیین کرده بودند. اما اکنون تصور می کنیم این تعداد می تواند نزدیک به 10 برابر بزرگتر باشد.

میزان نور یک کهکشان به چندین عامل بستگی دارد که از آن جمله می توان به فاصله آن با ما و تعداد ستارگان موجود در خوشه کهکشان اشاره کرد. از این که چه تعداد کهکشان روشن که به راحتی قابل مشاهده هستند، آگاهی داریم اما محاسبه تعداد کهکشان های کم نور بسیار دشوارتر است.

تیمی از پژوهشگران دانشگاه ایالتی میشیگان یک شبیه سازی رایانه ای از شکل گیری کهکشان ها را طی دوران آغاز گیتی اجرا کرده اند. بر همین اساس، آنها دریافتند که شبیه ساز تعداد کهکشان های روشن، آنهایی که موفق به مشاهده آنها شده ایم، را با دقت بسیار پیش بینی کرده است اما آن چه نیافته اند تعداد افزایشی کهکشان های کم نور بوده است.

در نتیجه، ممکن است هزاران برابر کهکشان های کم نور در مقایسه با کهکشان های روشن ایده ای نادرست باشد و این تعداد شاید در حالتی متعادل 10 تا 100 برابر بیشتر باشد. پژوهشگران امیدوارند هنگامی که تلسکوپ فضایی جیمز وب فعالیت خود را آغاز می کند به ستاره شناسان فرصت نگاهی دقیق‌تر با جزئیاتی بیشتر به فضا را داده و با داده هایی که جمع آوری می شود بحث در زمینه کهکشان ها با دقت بیشتری ادامه یابد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme