فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

عینکهایی با نمایش زیرنویس برای دیدن تئاتر

عینکهایی با نمایش زیرنویس برای دیدن تئاتر

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: جشنواره تئاتر اوینیون در فرانسه امسال در دو بخش برگزار شد: یک بخش رسمی همیشگی که امسال ۶۹ امین دوره آن برگزار می شد و دیگری بخش تئاترهای خیابانی و کوچک با بیش از ۱۳۰۰ نمایش.

اما ویژگی جشنواره امسال ارائه عینکهایی خاص برای اولین بار در جهان بود.

در «کاخ پاپها» در اوینیون عینکهایی ارائه می شدند که به مخاطبان اجازه می دادند یک نمایش زنده را به شکلی متفاوت و در زبانی دیگر تماشا کنند.

دیزی ژکوب، مدیر این پروژه در تئاتر پاریس می گوید: «این عینکها بر جنبه واقعی و زنده جشنواره می افزاید، اجازه می دهد که یک نمایش تئاتر را در عینکتان با زیرنویسی که تنها برای شما است، نگاه کنید. امکان چند زبانی را فراهم می کند و در نتیجه به عنوان مثال ما اکنون برای دو نمایش جشنواره که در حیاط بیرونی اجرا می شوند، زیرنویس می گذاریم. یکی از آنها “شاه لیر” شکسپیر است که توسط الیور پی، کارگردانی و ترجمه شده است و ما برای آن زیرنویس به زبانهای فرانسه، انگلیسی و ماندارین گذاشتیم. امشب نیز زیرنویس گذاری برای تئاتر “بازگشت به براتام” اثر انجلن پرلوکاژ را به پنج زبان انجام می دهیم: به زبانهای انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و لهستانی.»

او می افزاید: «هر کس می تواند زبان، رنگ، اندازه متن، میزان نور عینک و موقعیت متن را در عینک انتخاب کند. اگر یک بازیگر جمله ای را فراموش یا اشتباه کند ما هم می توانیم از آن جمله در زیرنویس عبور کنیم.»

بین تابلت زیرنویسها و عینکها یک ارتباط وای فای امن وجود دارد.

دیزی ژکوب می گوید: «ما در جشنواره اوینیون برای اولین بار در جهان با همکاری موسسه فرانسوی فناوری فرهنگی، این فناوری را به کار گرفتیم. در نتیجه ما در تئاتر پاریس به موسسه تازه کار و فرانسوی فناوری فرهنگی کمک کردیم و توانستیم در چهارچوب این جشنواره امکان و راه حل جدید زیرنویس چند زبانی را ایجاد کنیم.»

کاخ پاپها در اوینیون و منطقه آن که محل جشنواره اوینیون است، تصمیم گرفتند استفاده از فناوری پیشرفته را در اولویت قرار دهند. مسئول توسعه و حمایت مالی موسسه فرانسوی فناوری فرهنگی که نام برنامه شان را پُل یا “The Bridge” گذاشته است توضیحاتی در این زمینه ارائه کرده است.

ژان فرانسوا سزارینی، مسئول توسعه و حمایت مالی موسسه فرانسوی فناوری فرهنگی می گوید: «برنامه پُل از حمایت مالی بهره برد و توسط وزارت اقتصاد هم به ثبت رسید تا به مرکز فرهنگ و فناوری فرانسه تبدیل شود که تاثیری اروپایی هم دارد. ما از موسسات تازه کار استقبال می کنیم و ضمن مدیریت کردن و آموزش دادن به آنها، برایشان حمایت مالی و مشتری می یابیم و آنها را برای توسعه به شبکه خودمان می فرستیم تا آنها توسعه یابند و نظام اقتصادی استان ما را توسعه بخشند و کارآفرینی کنند. مثلا ما برای تئاتر پاریس و عینکهایش آنها را به مرکز نیویورک می فرستیم تا ارتباط آنها را با برودوی (Broadway) ممکن سازیم تا آنها قویتر شوند و بتوانند بیشتر از این به توسعه منطقه ما کمک کنند.»

جوزی داکستر دست به امتحان عینکها زده است. او اهل انگلستان است و به زبان فرانسه مسلط است بدون اینکه دوزبانه باشد.

او می گوید: «فکر می کردم که باید تمرکز را از شما بگیرد اما اینچنین نبود. فکر می کردم ممکن است دیواری بین من و صحنه به وجود آید اما چنین حسی نداشتم. در واقع در مقایسه با زیرنویس معمولی که باید دائم به بالا و پایین نگاه کنید، این زیرنویس بعد از مدتی خیلی آسان شد تا هرجا دوست دارید نگاه کنید و اگر دوست داشتید آن را بخوانید یا نخوانید. به این ترتیب تئاترهای بیشتری خواهم دید: تئاترهایی که تاکنون از آنها اجتناب می کردم و فکر می کردم آنها را نخواهم فهمید.»

عینکهای با قابلیت زیرنویس گذاری توسط تئاتر پاریس با همکاری شرکت اپتینونت و تئاتر آتوس تولید شده است و می توانند در مکانهای جز تئاتر و اپرا هم مورد استفاده قرار گیرند. آنها بویژه برای افراد کر یا دارای مشکلات شنوایی و یا در بخشهای پیشرفته همچون جراحی کاربرد خواهند داشت.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme