فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ملاقات ستاره دنباله دار چوری با خورشید

ملاقات ستاره دنباله دار چوری با خورشید

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: ستاره دنباله دار پی ۶۷ یا چوری که از اوت سال گذشته کاوشگر فیله را بر روی خود دارد حوالی ساعت دو بامداد با سرعتی معادل سی کیلومتر در ثانیه به نقطه ای از مدار خود رسید که در یکصد و هشتاد و شش میلیون کیلومتری خورشید و در نزدیکترین فاصله تا آن قرار داشت.

این ملاقات که هر شش سال و نیم یکبار صورت می گیرد در ۲۶۵ میلیون کیلومتری زمین و در حدفاصل مدارهای دو سیاره مارس و زمین انجام شده است.

ستاره های دنباله دار از یک هسته مرکزی تشکیل شده اند که شامل مواد منجمد است. این ستاره ها همچنین دنباله ای از ذرات گرد و غبار و گاز را با خود همراه دارند. به گفتۀ متخصصان مرکز فضایی اروپا، هسته مرکزی دنباله دار چوری به اندازه قله “مونبلان” است. طول دنباله آن نیز یک میلیون کیلومتر تخمین زده می شود.

با نزدیک شدن دنباله دار به خورشید دنباله اش بزرگتر می شود. دنباله همواره در جهت مخالف خورشید قرار می گیرد. فشار نور و حمله بادهای خورشیدی دنباله را به طرف مقابل می راند. هر موقع که دنباله از کنار خورشید می گذرد، از ماده اش کاسته می شود، یعنی اینکه ستاره دنباله دار با هر بار عبور از نقطه قرین خورشیدی مقداری از مواد خود را در اثر گرمای خورشید و نیروهای جذر و مدی از دست می دهد

اهمیت این رویداد از این جهت است که به دانشمندان امکان می دهد با بررسی فعل و انفعالات صورت گرفته بر سطح دنباله دار پی ۶۷ پس از نزدیک شدن به خورشید، به رازهای مربوط به منشا حیات دست پیدا کنند. بسیاری از آنها معتقدند ستاره های دنباله دار عامل انتقال آب، مولکول های ترکیبی و مواد آلی به زمین بوده و با بررسی بیشتر عناصر موجود در آنها می توان ضمن کشف مولکول های جدید و ناشناخته با ماهیت منظومه شمسی بیشتر آشنا شد.

قرار گرفتن در معرض گرما و تشعشعات خورشیدی باعث می شود توده های یخی و گازهای موجود درسطح این ستاره دنباله دار به صورت بخار و گرد و غبار از قشر داخلی و هسته آن جدا و به سوی اتمسفر پرتاب شود. این همان زمانی است که می تواند در کشف مولکولها آلی و مواد اورگانیک تاکنون شناخته نشده، موثر باشد.

به گفته سیلوین لودیوت، مسئول پروژه فضاپیمای روزتا در آژانس فضایی اروپا، نقطه اوج فعل و انفعالات در سطح ستاره دنباله دار اندکی پس از عبور از نقطه قرین خورشیدی صورت می گیرد. بر اساس این گزارش، فضا پیمای روزتا تاکنون بسیار خوب عمل کرده است. تصاویر ارسالی از این فضاپیما حاکی از وجود بخارو گرد و غبار و متصاعد شدن گازهای متنوع از سطح این ستاره است که نشان از فعالیت و زنده بودن آن دارد.

ژان ایو لوگال رئیس آژانس فضایی فرانسه با تاکید بر دریافت اطلاعات فوق العاده از طریق روزتا گفته است نتایج علمی و کشفیات مربوط به اطلاعات جمع آوری شده توسط کاوشگر فیله دستمایه مقالات علمی طی ده سال آینده خواهد بود.

داده های ارسالی از هم اکنون دستمایه تحقیقات گسترده در مورد ترکیبات شیمیایی و نیز عناصر تشکیل دهنده این ستاره دنباله دار شده است. برخی از متخصصین با استناد به اطلاعات ارسالی از دوربین کاوشگر فیله معتقدند ذرات تشکیل دهنده سطح این ستاره دنباله دار با توجه به تیره بودن و نیز منعکس کردن چهار تا پنج درصد از نور خورشید قطعا از ترکیبات اورگانیک تشکیل شده اند. برخی دیگر از کارشناسان نیز با مطالعه ترکیبات شیمیایی در این ستاره دنباله دار از وجود ترکیب هایی نزدیک به الکل، کربونیل، نیتریل و آمید ها در سطح آن خبر می دهند.

آژانس فضایی اروپا قرار است ساعت یک بعد از ظهر به وقت گرینویچ (پنج عصر به وقت تهران) نتایج اولین بررسی های خود از داده های ارسالی توسط فضاپیمای روزتا در ارتباط با این واقعه را به صورت مستقیم و از طریق برنامه گوگل هنگ آوتز اعلام کند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme