فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ساخت اولین ماهیچه مصنوعی با هیدروژل اسفنجی

ساخت اولین ماهیچه مصنوعی با هیدروژل اسفنجی

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: محققان ژاپنی موفق به تولید هیدروژلی شده اند که از شبیه سازی قابلیت های ماهیچه ای برخوردار است.

ساخت اولین ماهیچه مصنوعی با هیدروژل اسفنجی

 

محققان موسسه RIKEN در توکیو ژاپن از ساخت ماهیچه مصنوعی خبر داده اند که در اثر تغییر دما اندازه آن تغییر می کند. ساخت ماهیچه مصنوعی با استفاده از هیدروژل های اسفنجی در حالی است که هیدروژل های موجود به گونه ای ساخته شده اند که تنها در صورت تماس با آب، اندازه یا شکل آنها تغییر می کند.

 

اما هیدروژل اسفنجی ساخته شده توسط محققان ژاپنی از قابلیت های ماهیچه واقعی برخوردار بوده و بدون جذب آب و تنها در اثر کاهش یا افزایش دمای هوا، منبسط یا منقبض می شود. شکل و اندازه این ماهیچه با تغییر دما و از ۲۵ تا ۴۵ درجه سلسیوس تغییر کرده و از قابلیت برگشت پذیری به حالت اولیه را نیز برخوردار است.

 

محققان ژاپنی مهم ترین تفاوت بین ساخت این ماهیچه و ماهیچه های قبلی را در تغییر پذیری شکل آن، اندازه و قابلیت برگشت پذیری به حالت اولیه را ذکر کرده اند. این هیدروژل از چند ورقه باردار تشکیل شده که از نیروی دافعه استفاده می کنند.

 

افزایش دما باعث افزایش فاصله ورقه ها و کاهش دما باعث منقبض شدن ژل می شود. این هیدروژل برای افزایش حجم خود به آب نیاز ندارد در نتیجه به راحتی می تواند در محیط آزاد عملکرد مناسبی داشته باشد. محققان ژاپنی در تلاشند که این هیدروژل را با استفاده از چند قطعه متحرک تولید کنند که اجزای آن با تغییر درجه حرارت کارایی متفاوتی از خود نشان دهند.

 

هیدروژل‌ ها دسته‌ ای از مواد پلیمری با ساختار شبکه‌ ای (پیوندهای عرضی فیزیکی یا شیمیایی) هستند که قابلیت تورم و جذب آب بالایی دارند. این خصوصیت هیدروژل‌ ها را از سایر پلیمرها متمایز می‌ سازد. پیوندهای عرضی فیزیکی می‌ توانند به وسیله‌ در هم گره خوردگی زنجیرها، ایجاد بلور در ساختار پلیمر و یا برهم کنش‌ های ضعیف مثل پیوند هیدروژنی یا واندروالسی تشکیل شوند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme