فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

دزدان را به گوشی تلفن خود دعوت نکنید

دزدان را به گوشی تلفن خود دعوت نکنید

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: بتازگی گوشی تلفن همراه هوشمند خریده بود و می‌خواست نرم‌افزار‌های مختلف را روی او نصب کند تا براحتی با دوستانش در تماس باشد. اسم چند نرم‌افزار را از زبان دوستانش زیاد شنیده بود، پس اولین قدم برای به‌روز شدنش نصب همان نرم‌افزارها بود. آنها را نصب کرد و با خیال آسوده به گشت‌زنی در اینترنت با تلفن همراهش پرداخت. پیش خودش اعتراف کرد که پولی که بابت خرید این گوشی پرداخت کرده ارزش به‌دست آوردن آن را داشت.

 

حالا خیلی راحت با لمس صفحه‌نمایش گوشی می‌تواند با هرکجا که خواست ارتباط برقرار کند و برای ورود به اینترنت دیگر لازم نیست از رایانه استفاده کند و کافی است گوشی نازنینش را در دست بگیرد.

 

مشغول جستجو در اینترنت بود که در سایتی به یک برنامه جدید برخورد. در تبلیغات این برنامه نوشته بود که با استفاده از آن می‌تواند با هر فردی از هر جایی که بخواهد ارتباط برقرار کند بدون آن‌که اطلاعاتی از او داشته باشد. این تبلیغات وسوسه‌انگیز بود.

 

اولین اقدامات برای نصب برنامه ورود به سایت برنامه بود، همین کار را کرد. با صفحه‌ای مواجه شد که همه اطلاعات آن انگلیسی بود.

 

به نوشته‌ها توجه نکرد چرا که اگر هم می‌خواست توجه کند چیزی متوجه نمی‌شد. با کمک انگشتانش به سرعت نوشته‌ها را رد کرد و گزینه نصب را انتخاب کرد.

 

بعد از این‌کار دوباره یک هشدار به زبان انگلیسی برایش فرستاده شد و او باز هم همه چیز را به فال ‌نیک گرفت و گزینه موافقت را انتخاب کرد. مدتی بود که از نرم‌افزار استفاده می‌کرد و از آن راضی بود، ولی در مورد گوشی همراه خود این احساس را نداشت.

 

تلفن همراهش مدام هنگ می‌کرد و از کار می‌افتاد. زمانی که وارد اینترنت می‌شد خود‌به‌خود برنامه‌های مختلف برایش باز می‌شد. او دلیل اینها را نمی‌دانست تا این‌که یک روز به متخصص نرم‌افزار تلفن همراه مراجعه کرد. تعمیرکار نیز بعد از امتحان کردن گوشی بسرعت فهمید که مشکل از کجاست.

 

دلیل خراب شدن گوشی همان نرم‌افزاری بود که بدون تحقیق در تلفن خود نصب کرده بود. تعمیرکار به او گفت که زمان نصب این نرم‌افزار برای تو هشدار‌هایی مبنی بر دسترسی به اطلاعات شخصی‌ات آمده، ولی تو با این هشدار‌ها موافقت کردی که برنامه نصب شود.

 

برنامه را از گوشی‌اش پاک کرد. او خوش‌شانس بود که اتفاقات بدتری برایش پیش نیامده بود، ولی دیگران هم همین‌قدر خوش‌شانس خواهند بود؟

 

متاسفانه بی‌دقتی کاربران در هنگام نصب این قبیل نرم‌افزارها باعث می‌شود تا هکر‌ها با کمک این نرم‌افزارها دسترسی به بخش‌های مختلفی از اطلاعات ذخیره شده در گوشی‌های تلفن همراه داشته باشند.

 

ویژگی مشترک این‌گونه نرم‌افزارها شناسایی کاربران بر اساس محدوده جغرافیایی یا فهرست تلفن همراه کاربران است. کاربران با نصب این‌گونه نرم‌افزارها بدون توجه به درخواست مجوز برنامه، برای دسترسی به بخش‌های مختلف گوشی‌های هوشمند، اطلاعات شخصی و مهم خود را در معرض سرقت این‌گونه نرم‌افزار‌ها قرار می‌دهند.

 

متاسفانه ناآشنایی کاربران با زبان انگلیسی باعث می‌شود تا هنگام نصب نرم‌افزارها بدون توجه به متن درخواستی آنها مجوزهای درخواستی را تائید کرده و اجازه دسترسی این نرم‌افزارها به اطلاعات و حریم خصوصی گوشی همراه خود بدهند.

 

این نرم‌افزارها با مجوز دریافتی از کاربران شروع به بررسی دفترچه تماس کاربران و شماره‌های ذخیره شده روی گوشی هوشمند کرده و آنها را به سرور مرکزی خود منتقل می‌کنند تا از این اطلاعات بهره‌برداری کنند. این مجوزها هرچند از سوی کاربر داده می‌شود، ولی ناخواسته است چرا که نبود آشنایی کاربران با زبان باعث تائید آن شده است.

 

اگر کاربران بدانند که با این اجازه دسترسی به نرم‌افزارها چه اطلاعاتی از آنها سرقت می‌شود اجازه این دسترسی را نخواهند داد و در صورت اجباری بودن از نصب نرم‌افزار مورد نظر خودداری خواهند کرد.

 

هشدار

 

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا به کاربران توصیه کرد: حتما قبل از نصب هرگونه نرم‌افزار، اقدام به تحقیق و بررسی در مورد آن نرم‌افزار داشته باشند تا در کنار مزایای آن با خطرات و تهدیدات احتمالی آن نرم‌افزار آشنا شوند.

 

سرهنگ نیک‌نفس با اشاره به این‌که بسیاری از کاربران برای تهیه نرم‌افزارهای مورد نیاز خود از اینترنت بهره می‌گیرند، گفت: کاربران توجه داشته باشند که هر نوع نرم‌افزاری را از اینترنت دانلود و نصب نکنند و حتما از سایت‌های معتبر نرم‌افزارهای خود را تهیه کنند. چرا که بسیاری از سایت‌های ارائه‌دهنده نرم‌افزارها، نرم‌افزارهایی را برای دانلود گذاشته‌اند که می‌تواند همراه آنها نرم‌افزارهای مخرب یا جاسوسی دیگر دریافت و نصب شود.

 

وی درخصوص این‌که برخی کاربران بر این باورند که سایت‌های فروش نرم‌افزار که از درگاه‌های پرداخت آنلاین بانک‌ها استفاده می‌کنند، نرم‌افزارهای آنها مجاز و قانونی است، گفت: این‌که کسب و کارهای اینترنتی از درگاه‌های پرداخت بانکی استفاده کنند نشانه مجاز بودن آن سایت نمی‌باشد. چرا که مجوز کسب و کارهای اینترنتی دریافت نماد اعتماد الکترونیکی است که از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک صادر می‌شود حتی سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک نیز گاها مرتکب تخلف می‌شوند و محصولاتی را در سایت‌های خود عرضه می‌کنند که مجوز عرضه آن‌ را ندارند.

 

وی همچنین در این باره گفت: متاسفانه برخی از سایت‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک، درگاه‌های بانکی خود را اجاره می‌دهند یا سایت آنها کاربر محور است و هر محتوایی که از سوی کاربران روی سایت تحت عنوان تبلیغات یا آگهی گذاشته می‌شود قابلیت فروش دارد و این موضوع باعث می‌شود که اقلام غیرمجاز از سوی کاربران برای فروش در سایت‌ها عرضه شود. این‌گونه سایت‌ها مرتکب تخلف شده و برخوردهای قانونی با آنها از سوی مرکز توسعه، تجارت و پلیس فتا به عنوان ضابط قضایی صورت خواهد گرفت.

 

وی درخصوص وظیفه بانک‌ها در قبال این سایت‌ها نیز گفت: بانک‌ها براساس تعهداتی که از کسب و کارهای اینترنتی یا شرکت‌های خدمات الکترونیک طرف قرارداد می‌گیرند باید با این پدیده برخورد کرده و کنترل و نظارت لازم را اعمال کنند که این موضوع می‌تواند حذف خدمات درگاه‌ها و حتی طرح شکایت به مراجع قضایی باشد.

 

سرهنگ نیک‌نفس بار دیگر در توصیه‌ای به کاربرانی که نرم‌افزارهای دوستیابی را روی گوشی‌های هوشمند خود نصب کرده‌اند، گفت: دسترسی این نرم‌افزارها به اطلاعات موجود در گوشی را محدود کنند و اجازه ندهند که هرگونه اطلاعات آنها توسط این نرم‌افزارها برای سرورهای مرکزی خود واکشی شود. رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا با اشاره به این‌که بسیاری از هویت‌های موجود در فضای سایبر جعلی است، تاکید کرد: کاربران ارتباطات خود در فضای مجازی را محدود کنند و با هر فردی در شبکه‌های اجتماعی یا نرم‌افزارهای دوستیابی اقدام به تبادل اطلاعات نکنند. چرا که به اشتراک گذاشتن اطلاعات با دوستانی که از این طریق آشنا شده‌اید و شناخت شما محدود به فضای سایبر است، می‌تواند خطرناک باشد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme