فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

آلاینده های هوا به هموگلوبین خون می‌چسبند

آلاینده های هوا به هموگلوبین خون می‌چسبند

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: سطوح بالای منواکسیدکربن با اتصال به هموگلوبین خون می تواند بیماری های بسیاری را به دنبال داشته باشد.

 

آلودگی هوا تغییر در ویژگی‌ های طبیعی جو بر اثر مواد شیمیایی، غبار یا عوامل زیست‌ شناختی است. سالانه چندین میلیون نفر در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌ دهند که سهم به سزایی از این آمار به کشورهای توسعه یافته اختصاص دارد.

 

در بعضی کشورها تعداد افرادی که در اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌ دهند، بیشتر از قربانیان سوانح رانندگی است. این مرگ و میر به طور خاص مربوط به بیماری هایی مانند آسم، برونشیت، تنگی نفس، حملات قلبی و آلرژی‌ های مختلف تنفسی است. آلودگی هوا می‌ تواند آثار زیانبار دراز مدت و کوتاه مدتی بر سلامت انسان ها داشته باشد. تاثیر آلودگی هوا بر اشخاص مختلف متغییر است.

 

محققان کنگره انجمن قلب و عروق اروپا معتقدند، وضعیت بیماران پس از حمله یا ناراحتی های قلبی با وضعیت روزانه آب و هوا و همینطور تماس با آلاینده ها در ارتباط است. محققان معتقدند، آلاینده های هوا به هموگلوبین خون متصل می شوند.

 

مطالعات محققان هلندی دانشگاه Silesian نشان می دهد، وضعیت و موقعیت های زیست محیطی و روزانه اشخاص نه تنها در ابتلا به حملات قلبی موثر است بلکه می تواند تاثیر به سزایی بر درمان های آینده شخص نیز داشته باشد. این مطالعه بر دو هزار و سیصد بیماری انجام گرفت که در فاصله سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ میلادی دچار حملات قلبی شده بودند.

 

برای مثال، بیمارانی که خطر ابتلا به حملات یا سکته های قلبی در آنها زیاد است، در روزهای گرم و خشک که آلاینده های هوا افزایش پیدا کرده و سطوح بالایی از منواکسیدکربن در هوا وجود دارد، بیش از سایرین بستری می شوند. از دلایل این پدیده می توان به اتصال برگشت ناپذیر مونوکسید کربن به هموگلوبین خون اشاره کرد که حمل اکسیژن در خون را کاهش می دهد. وقوع چنین فرآیندی در بیماران بسیار خطرناک بوده و می تواند حاد شدن شرایط بیمار را به دنبال داشته باشد.

 

نتایج این مطالعه نشان می دهد، ارگان های بدن چنین افرادی نسبت به تغییرات آب و هوایی بسیار حساس بوده و شرایط مختلف آب و هوایی می تواند سلامت آنها را تهدید کند. انسان ها نه تنها بر محیط زیست تاثیر می گذارند، بلکه محیط زیست نیز بر آنها تاثیر می گذارد. از سوی دیگر، محققان معتقدند، درمان های پس از بروز حملات قلبی در روزهای سرد، معتدل یا بادی که غلظت آلاینده های هوا کمتر است با موفقیت و بازخورد بیشتری همراه است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme