فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

از بین بردن دود سیگار درهوا با استفاده از نانوکاتالیست

از بین بردن دود سیگار درهوا با استفاده از نانوکاتالیست

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: محققان کره ای با استفاده از نانوکاتالیست اکسید منگنز فیلتری تولید کردند که امکان ازبین بردن دود سیگار را در فضای اتاق دارد، این فناوری احتمالا طی یک سال آینده تجاری سازی می شود.

یک گروه تحقیقاتی از مؤسسه KIST کره موفق به ساخت فیلتر نانوکاتالیستی شدند که دارای پوششی از جنس اکسید منگنز است، این فیلتر قادراست مواد مضر موجود در فضای اتاق که حاصل استعمال دخانیات است را کاهش دهد.

این کاتالیست قادر است 100 درصد ذرات موجود در دود سیگار را از بین ببرد؛ ترکیباتی نظیر نیکوتین که با استفاده از این نانوکاتالیست تبدیل به بخار آب و دی اکسیدکربن می شود.

نتایج یافته های این گروه تحقیقاتی نشان می دهد تجهیزات پاک کننده هوا در صورت بهره مندی از این فناوری جدید می تواند در مدت کمتر از30 دقیقه بیش از 80 درصد از دود سیگار را از بین ببرد، همچنین امکان از بین بردن 100 درصد دود سیگار در فضای 30 مترمربعی درمدت یک ساعت را فراهم می کند، فضایی که 10 نفر درآن همزمان در حال استعمال سیگار باشند.

فیلترهای فعال شده در این روش برخلاف فیلترهای رایج، اماکن زدودن مواد گازی نظیر استالدهید را دارا هستند، فیلترهای رایج معمولا بعد از مدتی دچار زوال کارایی وعملکرد شده و لازم است درکمتر از یک هفته تعویض شوند.

نانوکاتالیست مورد استفاده در این پروژه دارای پوششی از جنس اکسید منگنز است که روی فیلتری از جنس سرامیک قرار داده شده است، این نانوکاتالیست می تواند با استفاده از رادیکال های اکسیژن که حاصل تجزیه اوزون است، مواد سمی را از بین ببرد. در ارزیابی که اخیرا انجام شده، محققان نشان دادند که 98 درصد از ترکیبات فرار آلی توسط این نانوکاتالیست تجزیه می شود.

با توجه به نتایج موفقیت آمیز این پروژه، محققان انتظار دارند که طی یک سال آینده این فناوری تجاری سازی شود، محققان این پروژه از این دستاورد بسیار رضایت دارند چرا که درصورت وارد شدن به دستگاه های تصفیه هوا می تواند دود سیگار را از بین ببرد، در حالی که با روش های رایج انجام چنین کاری بسیار دشوار است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme