فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

افزایش طول عمر پیوند کلیه با سلول‌های بنیادی

افزایش طول عمر پیوند کلیه با سلول‌های بنیادی

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: محققان پژوهشگاه رویان در صدد هستند با استفاده از سلول های بنیادی طول عمر پیوند کلیه را افزایش دهند تا بدین وسیله آسیب های روانی و هزینه های جراحی های کلیه نیز کاهش پیدا کند.

 

دکتر رضا مقدس علی، عضو هیات علمی و مسئول گروه تحقیقاتی کلیه پژوهشکده سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان در خصوص طرح «ارزیابی اثر تزریق سلولهای بنیادی مزانشیمی اتولوگ مغز استخوان انسان در گیرنده پیوند کلیه الوگرافت به منظور کاهش دوز داروهای سرکوب کننده ایمنی» به مهر گفت: رد پيوند حاد يا مزمن‌ كليه‌ از جمله‌ مشكلات‌ عمده‌ گيرندگان‌ پيوند است که به‌ منظور كاهش‌ رد پيوند در گيرندگان‌ كليه‌، معمولا از رژيمهای دارويی به‌ ويژه‌ داروهای سركوبگر ايمنی استفاده‌ می شود .

 

وی ادامه داد: علاوه بر پرهزينه بودن‌ اين‌ داروها، پروسه‌ رد پيوند كاملا مرتفع‌ نشده‌ و از سوی ديگر به‌ علت‌ سركوب‌ سيستم‌ ايمنی در فرد، ميزان‌ ابتلاء به‌ بيماريهای عفونی در گيرندگان‌ پيوند افزايش‌ می يابد‌.

 

به گفته وی، مطالعات‌ نشان‌ داده‌اند كه‌ در تعداد زيادی از گيرندگان‌ پيوندكليه‌، با گذشت‌ زمان، كليه‌ پيوندی توانايی خود را به‌ علت‌ رد مزمن‌ پيوند از دست‌ داده‌ و بيماران‌ به‌ تدريج‌ به‌ دياليز بر می گردند يا نيازمند پيوند مجدد خواهند شد.

 

مقدس علی افزود: رد پيوند و استفاده‌ مجدد از دياليز سبب‌ آسيب‌ روحی و روانی بيماران‌ می شود و همچنين‌ هزينه‌ مجدد پيوند كليه‌ نیز بسيار سنگين‌ است. از این رو تزريق‌ سلولهای بنيادی مزانشیمی موجود در مغز استخوان‌ فرد گیرنده پیوند، همزمان‌ و يا پس‌ از پيوند كليه‌، سبب‌ القاء تحمل نسبت‌ به‌ بافت‌ پيوندی شده و بدین ترتیب میزان مصرف داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی و‌ رد پيوند كاهش‌ می یابد ضمن اینکه طول‌ عمر پيوند در بيماران‌ افزايش‌ خواهد یافت.

 

مسئول گروه تحقیقاتی کلیه پژوهشکده سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان عنوان کرد: به همین دلیل تحقیقاتی را در این پژوهشکده آغاز کرده ایم تا با استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی بتوانیم میزان مصرف داروهای سیستم ایمنی را کاهش داده و بقای پیوند کلیه را در بیماران افزایش دهیم.

 

وی افزود: اکنون فاز مطالعاتی این طرح رو به اتمام است و بنا داریم که فاز اجرایی اولین کارآزمایی بالینی را با استفاده از این سلول ها به دنبال پیوند کلیه در انسان آغاز کنیم.

 

وی بیان کرد: اجرایی و به نتیجه رسیدن این طرح حدود سه سال طول خواهد کشید.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme