فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها با فناوری نانو

کاهش مصرف سوخت و آلاینده ها با فناوری نانو

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: پژوهشگران دانشگاه ارومیه به منظور کاهش مصرف سوخت‌های دیزلی و آلودگی‌های زیست محیطی آن به بررسی اثر استفاده از نانوذرات به عنوان افزودنی به این سوخت‌ها پرداختند.

 

یکی از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در صنعت خودروسازی، کاهش مصرف سوخت و آلاینده‌های حاصل از احتراق در موتورهای احتراق داخلی، به خصوص موتورهای دیزلی است.

 

حسین سوخت سرایی، مجری طرح گفت: استفاده از افزودنی‌های سوختی، یکی از روش‌های کاهش مصرف سوخت است، لذا می‌توان از نانوذرات به عنوان افزودنی‌های نسل جدید برای دستیابی به این هدف و پخش یکنواخت افزودنی در سوخت بهره گرفت.

 

وی افزود: از نتایج این طرح می‌توان به کاهش گازهای آلاینده‌ خروجی از اگزوز و همچنین کاهش مصرف سوخت در بارگذاری‌های مختلف موتور دیزل مورد استفاده، اشاره کرد.

 

سوخت سرایی افزود: در این تحقیق از سوخت دیزل و بیو‌دیزل به عنوان سوخت پایه و از نانوذرات فلزی و اکسید فلزی به صورت پودر و کلویید به عنوان نانوافزودنی و بهبود کیفیت سوخت استفاده شده است. همچنین این آزمایش‌ها بر روی موتور دیزل MF۳۹۹ انجام گرفته و نتایج نشان دهنده‌ تغییرات اندک در قدرت موتور و تغییرات قابل توجهی در مصرف سوخت و میزان آلاینده‌های منتشر شده است.

 

وی از نحوه‌ تأثیرگذاری نانوذرات بر کاهش مصرف سوخت خبر داد و گفت: نانو افزودنی‌ها علاوه بر داشتن خاصیت مساحت سطح مخصوص بالا، از طریق کاهش مرحله‌ تاخیر در اشتعال، کاهش زمان سوختن، کمک به انجام احتراق کامل‌تر و کاهش آلاینده‌ها از طریق واکنش با آن‌ها، به بهبود عملکرد سوخت کمک می‌کنند.

 

سوخت سرایی عنوان کرد: طرح حاضر توانایی بهبود عملکرد موتور و کاهش مصرف سوخت و آلایندگی در خودروهای زمینی و دریایی دیزلی و نیروگاه‌ها و کارخانجات مصرف کننده‌ سوخت دیزلی را دارد اما به منظور تجاری سازی نتایج طرح و تولید انبوه آن به مطالعات بیشتری نیاز است.

 

این طرح در قالب پایان‌نامه‌ کارشناسی ارشد حسین سوخت سرایی و با همکاری پروفسور صمد جعفر مدار از دانشگاه ارومیه صورت گرفته است. این پایان نامه که با همکاری شرکت هدایای نانویی طبیعت انجام شده، تحت عنوان پایان نامه‌ی مورد نیاز صنعت به تایید ستاد ویژه‌ توسعه‌ی فناوری نانو رسیده است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme